Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 listopada 2017, 10:44

Morderstwo w Orient Expressie, Cicha noc - weekendowe premiery filmowe

Kenneth Brannagh bierze się za bary z klasycznym kryminałem Agathy Christie, a debiutujący Piotr Domalewski zaprasza na jeden z lepiej przyjętych polskich filmów ostatnich lat.

Morderstwo w Orient Expressie

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Nowa ekranizacja klasycznej powieści Agathy Christie. Wybitny detektyw Hercules Poirot na tropie mordercy. Gdy w luksusowym pociągu życie traci wpływowy biznesmen, śledczy postanawia odnaleźć sprawcę wśród 13 pasażerów, z których żaden nie wydaje się mieć stosownego motywu. Film Brannagha to nowoczesne spojrzenie na bardzo klasyczne kino – wystawne kostiumy, piękne dekoracje, klasyczna kryminalna zagadka i fantastyczna obsada. Niestety, podobno ego reżysera stanęło w poprzek dobrej historii – za dużo Poirota, za mało emocji. Ale przynajmniej wygląda świetnie.

  1. Reżyseria: Kenneth Brannagh
  2. Tytuł oryginalny: Murder on the Orient Express
  3. Grają: Kenneth Brannagh, Daisy Ridley Johnny Depp, Penelope Cruz

Cicha noc

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Złote lwy przyznane w Gdyni dla najlepszego filmu i dla najlepszej roli męskiej (Dawid Ogrodnik) to ogromne wyróżnienie, jakie spotkało film Cicha noc i zapewne sprawi ono, że wielu z Was chętnie wybierze się do kina. Pracujący za granicą Adam wraca na święta do domu, gdzie przy wigilijnym stole spotka się m.in. ze skłóconym bratem, ojcem i rodziną siostry – wobec wszystkich ma pewien plan, który szubko zostanie wsparty alkoholem. Wszystko to w formie przejmującego komediodramatu, który jest nazywany jednym z najważniejszych debiutów we współczesnym polskim kinie.

  1. Reżyseria: Piotr Domalewski
  2. Grają: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Maria Dębska, Arkadiusz Jakubik

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Coco (doskonale przyjęta nowa animacja Pixara dziejąca się w Meksyku – młody chłopak marzy o karierze muzycznej),
  2. Tom of Finland (biograficzny film o jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej, Touko Laaksonenie),
  3. Totem (polski film sensacyjny o dwóch braciach – młodszy chce iść w ślady odnoszącego sukcesy starszego brata, gangstera),
  4. Labirynt świadomości (od dawna nieobecny na kinowym ekranie reżyser Konrad Niewolski, twórca Symetrii, wraca z filmem o tajemniczych nazistowskich eksperymentach, które odciskają piętno na teraźniejszości),
  5. Mikołaj w każdym z nas (familijny norweski film o cieple rodzinnych świąt).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.