Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2022, 11:07

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Mojang rozczarował społeczność Minecrafta, tytuł snapshota to bait

Snapshot 22w18a w Minecrafcie zawiódł graczy. Spodziewali się oni nowego biomu czy też wymiaru, a otrzymali jedynie kilka zmian zupełnie niezwiązanych z tytułem snapshota.

Ostatnie snapshoty w Minecrafcie nie przyniosły graczom tego, czego chcieli. Tym razem wśród reakcji na wprowadzone w aktualizacji 22w18a zmiany trudno szukać tych pozytywnych, a nazwę snapshota „New Place” jednogłośnie uznano za clickbait.

Co wnosi do Minecrafta snapshot 22w18a?

Zmian nie jest wiele, a w grze naprawiono w głównej mierze jedynie błędy techniczne. Tak prezentuje się najważniejsza zawartość aktualizacji:

  • Allays śledzą teraz swojego ulubionego gracza, nawet jeśli jest poza zasięgiem ich wzroku;
  • Allays nie będą podążać za graczem jedynie, gdy znajdzie się on w odległości większej niż 64 bloki od nich;
  • tekstura ataku Wardena otrzymała małą aktualizację;
  • Sculk Sensors, Sculk Shriekers i Wardeni nasłuchują teraz najbliższej wibracji zamiast pierwszej, która do nich dotrze.

Z dokładnym opisem snapshota jak zwykle możecie zapoznać się na oficjalnej stronie Minecrafta.

W Minecrafta zagrasz w Xbox Game Pass

Ten snapshot jest kolejnym rozczarowaniem

Głosy sugerujące, że aktualizacje nie dorównują oczekiwaniom, można było usłyszeć już jakiś czas temu. Jednak wtedy gracze nie wyrażali swojego rozczarowania tak, jak zrobili to przy okazji snapshota 22w18a.

Sytuację podsumować można słowami: Mojang zawiódł graczy. Nie chodzi tutaj tylko o wspomnianą wcześniej nazwę snapshota, która zdecydowanie odbiega od zawartości.

Społeczność wspomina również złożone podczas Mineconu obietnice, które póki co nie zostały spełnione.

Mojang powinien przestać składać wielkie obietnice aktualizacji na Mineconie. Fajnie byłoby zobaczyć nowe funkcje, nad którymi pracują deweloperzy, ale powinni oni otwarcie mówić że to, co pokazują, niekoniecznie zostanie dodane w następnej aktualizacji albo dodane w ogóle – napisał BrickenBloc.

Sprawy techniczne wydają się interesujące i dobre, ale tak... komunikacja odnośnie rzeczy nieobecnych w grze jest słaba i do tego zawartość, którą mamy, rozczarowuje. Aktualizacje w obecnej formie ogólnie są w porządku, ale ostatnie z nich (1.13-1.18 lub przynajmniej 1.16) były wręcz niesamowite. A potem, po przerwie związanej z COVID podczas MC Live 2020 podzielono aktualizację, później wydawało się, że na MC Live 2021 ogłoszą mniejszy update, który okazał się rozczarowujący, to przykre – napisał DHMOProtectionAgency.

To trochę nieładnie nazywać tę aktualizację „New Place”, gdy niektórzy z nas oczekują/oczekiwali nowego wymiaru (przez portal w Starożytnym Mieście) albo nowego biomu (las brzozowy)... – napisał BibocaDiagonal.

Jak zatem widać, społeczność zauważa, że coś w temacie aktualizacji idzie nie do końca tak, jak powinno. Miejmy jednak nadzieję, że snapshot, który trafi do gry w przyszłym tygodniu, przerwie tę nieszczęśliwą passę.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.