Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 października 2014, 16:11

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – Sentinel 4: Dark Star

Jak co tydzień wybraliśmy dla Was najciekawszą naszym zdaniem aplikację, która ujrzała w ostatnich dniach światło dzienne. Tym razem wybór był trudny, ale zdecydowaliśmy się zaprezentować grę tower defense Sentinel 4: Dark Star.

W tym tygodniu wybór najciekawszej mobilnej aplikacji był dosyć trudny, gdyż na rynku ukazały się duże i wyczekiwane produkcje (Dragon Quest II, Reckless Racing 3 czy też Terra Battle). W tym zalewie hitów postanowiliśmy jednak zwrócić Waszą uwagę w stronę Sentinel 4: Dark Star, które zadebiutowało na Androidzie.

Tytuł dostępny był od sierpnia bieżącego roku na urządzeniach firmy Apple i został ciepło przyjęty przez media (bardzo pozytywne recenzje opublikowano m.in. w Gamezebo, Pocket Gamerze i na łamach TouchArcade). Produkcja może i nie należy do grona prawie idealnych projektów, ale jest zdecydowanie wartym uwagi przedstawiciem klasycznych gier tower defense.

Miłośnicy tego typu strategii mogą więc wziąć udział w kolejnej fantastycznej przygodzie, w której musimy odpierać ataki przeciwników na 26 przygotowanych przez twórców, sporych rozmiarów mapach. Produkcja studia Origin8 oddaje do naszej dyspozycji szereg rozmaitych wieżyczek oraz dodatkowe wsparcie, w postaci dronów, ładunków nuklearnych, czy też ataków powietrznych.

Przeciwnicy jednak nie mają się czego wstydzić i stawiają spore wyzwanie wszystkim śmiałkom. Na szczęście twórcy przygotowali kilka poziomów trudności do wyboru, więc zarówno starzy wyjadacze gatunku, jak i nowi gracze bez problemów odnajdą się w Sentinel 4: Dark Star. Całości dopełnia bardzo dobra oprawa graficzna i cena, wynosząca 10,86 zł, co wydaje się zachęcającą kwotą.