Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 grudnia 2018, 14:45

autor: AlexB

Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 - kultowy cykl komedii powraca po 30 latach

W sieci zadebiutował zwiastun filmu Miszmasz czyli Kogel Mogel 3, kontynuacji kultowego cyklu komedii obyczajowych z końcówki lat 80. Produkcja w reżyserii Kordiana Piwowarskiego wejdzie na ekrany kin 25 stycznia.

Ostatnio coraz więcej twórców filmowych decyduje się na odgrzebywanie starych serii i kręcenie ich kontynuacji. Przykłady z ostatnich lat to chociażby Rocky Balboa i późniejszy cykl Creed oraz Jurassic World. Polski moda ta (niestety lub stety) nie ominęła. Jej owocem jest Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 – zrealizowany po trzydziestu latach sequel kultowych komedii obyczajowych Romana Załuski. W sieci zadebiutował jego pierwszy trailer. Można go obejrzeć poniżej.

Główną bohaterką Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 jest rzecz jasna Kasia. Niegdyś pełna ambicji dziewczyna wciąż mieszka we wsi Brzóski. Niespodziewanie do Polski wraca jej syn Marcin, który w stodole swojej babci otwiera dyskotekę, będącą przy okazji hodowlą niezbyt legalnej w Polsce roślinki. Tymczasem w Warszawie profesor Wolański i jego córka Agnieszka wyruszają w podróż, by uciec od matrony rodu, czyli Barbary. Po drodze odwiedzają wciąż niesfornego Piotrusia, który ułożył sobie życie z dużo starszą od siebie żoną.

Brzmi to nazbyt skomplikowanie? To dobrze, gdyż jest to cecha charakterystyczna filmów z cyklu Kogel Mogel. Pełno w nich nieporozumień i pomyłek, które są głównymi źródłami humoru. Sądząc po zwiastunie, nie inaczej będzie w „trójce”. Zresztą, ciężko było oczekiwać czegokolwiek innego, zważywszy na fakt, że scenariusz do tego filmu napisała Ilona Łepkowska, czyli osoba, która wymyśliła fabuły dwóch poprzednich części.

Czy nowe perypetie Kasi i jej znajomych będą w stanie rozbawić widzów? - Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 - kultowy cykl komedii powraca po 30 latach - wiadomość - 2018-12-21
Czy nowe perypetie Kasi i jej znajomych będą w stanie rozbawić widzów?

W Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 zobaczymy ponownie aktorów znanych z poprzednich dwóch filmów, czyli Grażynę Błęcką-Kolską, Ewę Kasprzyk, Zdzisława Wardejna, Katarzynę Łaniewską, Wiktora Zborowskiego oraz Jerzego Rogalskiego. Wsparło ich młodsze pokolenie w postaci Aleksandry Hamkało, Macieja Zakościelnego, Anny Muchy i Nikodema Rozbickiego. Całość wyreżyserował Kordian Piwowarski, znany chociażby z Baczyńskiego. Film zadebiutuje w kinach 25 stycznia.