Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 sierpnia 2021, 17:00

autor: Patryk Łukasz Kubiak

13 tys. skoków motocyklowych w ciągu roku. Tom Cruise i przygotowania do Mission: Impossible 7

Tom Cruise w najnowszym Mission: Impossible wykonuje jeden z najniebezpieczniejszych wyczynów w całym swoim życiu, a może i w historii kina. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej o przygotowaniach do przedsięwzięcia.

Tom Cruise to znakomity aktor, który znany jest przede wszystkim z tego, że wszelkie, nawet te najbardziej szalone i niebezpieczne, wyczyny kaskaderskie wykonuje sam. Jeśli chodzi o śmiertelnie groźne akrobacje na wielkim ekranie, gwiazdor Mission: Impossible nie ma sobie równych. W nadchodzącej, siódmej odsłonie szpiegowskiej serii Cruise wykonuje jedną z najbardziej karkołomnych rzeczy w historii kina akcji. Mowa o skoku motocyklowym z gigantycznego klifu w Norwegii, podczas którego aktor puszcza maszynę i uruchamia swój spadochron.

By przygotować się do tego wyczynu, Cruise musiał przejść wiele treningów. Dokładne liczby przyprawiają jednak o zawrót głowy. Dzięki prezentacji studia Paramount na jednej z największych imprez branżowych, CinemaConie w Las Vegas, dowiedzieliśmy się, że Cruise w ciągu roku wykonał 13 tys. skoków motocyklowych i 500 skoków ze spadochronem. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do – jak wyjawia sam aktor – największego wyzwania w życiu.

To zdecydowanie najniebezpieczniejsza rzecz, jakiej spróbowałem. Pracowaliśmy nad tym od lat. Chciałem to zrobić od czasu, gdy byłem dzieckiem.

Niesamowite dokonania Cruise’a skomentowali na Twitterze uczestnicy CinemaConu, dziennikarze Beatrice Verhoeven z The Wrap i Aaron Couch z The Hollywood Reporter. Obydwoje podali do publicznej wiadomości liczby, którymi pochwaliło się Paramount, nie mogąc wyjść z podziwu dla Cruise’a.

Jak mówią współpracownicy Cruise’a, jest tylko jedna rzecz, która przeraża ich bardziej niż dotychczasowe wyczyny jednego z najpopularniejszych aktorów-kaskaderów. To, co gwiazdor zaplanował na ósmą część przygód Ethana Hunta.

Premiera Mission: Impossible 7 odbędzie się 27 maja 2022 roku.

  1. Tom Cruise zaszalał na planie Mission: Impossible 7. Ekipa zrzuciła z klifu pociąg
  2. Nowa fotografia z Mission: Impossible 7; Cruise opowiada o pracy w czasach pandemii