Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 stycznia 2022, 13:00

autor: Patryk Kubiak

Mission: Impossible 7 i 8 przesunięte

Pandemia trwa w najlepsze nie tylko w Polsce, ale i w światowym kinie. Kolejnymi jej ofiarami są kontynuacje Mission: Impossible. Premiery siódmej i ósmej części zostały odsunięte w czasie.

Mission: Impossible ponownie przesunięte. Mowa zarówno o części siódmej, jak i ósmej kultowej serii Toma Cruise’a. Informację taką podały odpowiedzialne za produkcję filmów Paramount Pictures i Skydance, a nowe odsłony M:I mają pojawić się kolejno w 2023 i 2024 roku.

Po długich rozważaniach Paramount Pictures i Skydance postanowiły przesunąć daty premier Mission: Impossible 7 i 8 w odpowiedzi na opóźnienia spowodowane trwającą pandemią – czytamy w komunikacie. –

Nowe daty premier to kolejno 14 lipca 2023 roku i 28 czerwca 2024 roku. Nie możemy się doczekać, aby dostarczyć widzom niezapomnianych kinowych wrażeń.

W poprzednich planach Mission: Impossible 7 miało zadebiutować 30 września 2022 roku. Jakby się nad tym zastanowić, nie jest to najlepsza data na premierę tego rodzaju obrazu (taką zwyczajowo są miesiące letnie), tak więc zmiana może ostatecznie wyjść na dobre i przynieść filmowi większą oglądalność.

Sześć dotychczasowych części M:I zarobiły ponad 3,57 mld dolarów. Najnowszy Fallout osiągnął rekordowy poziom, zapełniając kasę producentów 791,7 mln dolarów na całym świecie.

Przypomnijmy, że współpraca Paramount-Skydance zaowocuje niebawem powrotem słynnego Top Guna. Maverick – który również został wcześniej opóźniony – ma pojawić się w kinach w tym roku, konkretnie: 27 maja.