Pewien pomysłowy gracz postanowił stworzyć w Minecrafcie portale umożliwiające szybką teleportację naszego bohatera. Prosty mod wzorowany na God of War wzbudził w społeczności wielkie uznanie.
Twórcy, moderzy moi! Wy jesteście jak zdrowie, ile Was trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto Was stracił… Wybaczcie mi ten nieco górnolotny wstęp, ale być może zgodzicie się z tym, że twórców różnego rodzaju modyfikacji trzeba po prostu doceniać. Dzięki ich pracy, gry wideo często zyskują drugie życie, a nawet otrzymują coś, czego nie miały po pojawieniu się na sklepowych półkach.
Przykładów działalności twórców modów jest tyle, że nie starczyłoby miejsca, by opisać choć drobną część ich wkładu w branże grową. W związku z tym przytoczę tylko jedną modyfikację, która ostatnio zrobiła furorę na Reddicie.
Chodzi o niepozornego moda do Minecrafta, pozwalającego na teleportację. Dzieło użytkownika o pseudonimie Moist_Jellyfish, powstało pod wpływem inspiracji grą God of War. Ten kto grał w produkcję Sony, zapewne pamięta portale, którymi Kratos wraz z Atreusem podróżowali pomiędzy różnymi królestwami. Zresztą przekonajcie się sami.
Na powyższym filmiku możecie zobaczyć drobne smaczki świadczące o tym, że mamy do czynienia z modyfikacją prawdziwego fana Ragnaroku. Jednym z nich są widoczne na pasku skrótów Ostrza Chaosu (broń należąca do Kratosa) przedzielone łańcuchem. Niby nic wielkiego, ale ucieszy każdego miłośnika GoW.
Co ciekawe, na prezentacji, portal przenosi gracza do Hjaalmarch, czyli krainy z gry Skyrim. Jak tłumaczył w komentarzach twórca, miejscówkę tę wybrał z bardzo prostego powodu – śnieżnego krajobrazu, jasno nawiązującego do mroźnych nordyckich klimatów z God of War Ragnarok. Nazwał ją zaś w ten sposób, ponieważ kojarzyła mu się również z produkcją Bethesdy.
Jak już wcześniej wspomniałem, ta prosta modyfikacja – udostępniona zresztą przez twórcę na Reddicie – zachwyciła społeczność Minecrafta. Oprócz podziękowań za publikację moda, wśród komentarzy najczęściej przewijają się słowa uznania, a nawet drobne wskazówki, jak można byłoby w przyszłości go rozbudować.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu.
Ustaw GRYOnline.pl jako preferowane źródło wiadomości w Google
4

Autor: Kamil Kleszyk
Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.