Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2021, 14:02

autor: Adam Królak

Minecraft 1.18 - snapshot 6 zmienia zachowanie koni i osłów; podwodne wąwozy powróciły

Minecraft 1.18 otrzymał najnowszy snapshot, który wprowadza kolejne zmiany w generowaniu terenów i biomów. Mojang wprowadził także nowy sposób na wabienie koni, osłów i lam.

Studio Mojang nie zwalnia tempa i wypuszcza kolejną wersję testową Minecrafta w wersji 1.18. Jest to następny przystanek w drodze do premiery drugiej części dużej aktualizacji zatytułowanej Caves & Cliffs. Najnowszy snapshot oznaczony numerem „6” zmienia między innymi zachowanie koni oraz osłów i przywraca podwodne wąwozy. Natomiast bagna mają się generować także na suchych obszarach.

To nie koniec testowanych zmian, które mają pojawić się w najnowszej aktualizacji najpopularniejszego sandboksa. Dużą uwagę poświęcono kwestii generowania formacji skalnych, podwodnych tuneli, a także biomów. Nowe obszary górskie mają teraz lepiej pasować do występującej w danym miejscu temperatury. Natężenie generowania zagajników i ośnieżonych zboczy będzie ściślej związane z panującymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto warstwy wodonośne pod rzekami i oceanami mają częściej łączyć się z podziemnymi tunelami. Oznacza to, że zaistnieje większe prawdopodobieństwo znalezienia otworów jaskiń na dnie oceanu, które nie będą kończyć się „ślepą uliczką”.

Zmianie uległo także zachowanie koni oraz osłów. Stworzenia te będą teraz podążać za graczami noszącymi w rękach złote marchewki, złote jabłka oraz zaczarowane złote jabłka. Ma to w zamyśle ułatwić przeprawianie tych czworonożnych towarzyszy przez głęboką rzekę. Z kolei do kontrolowania lam przysłuży się snop siana.

To tylko część zmian czekających na graczy w najnowszym snapshocie. Pełna lista dostępna jest na oficjalnej stronie Minecrafta, natomiast sam plik z testową migawką możecie pobrać z tego linku.