Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2020, 15:18

autor: Aquma

Minecraft 1.16 – zobacz tabelę przydatną w handlu

Jeden z graczy stworzył tabelę, która pozwala łatwiej zorientować się w mechanice handlu w najnowszej wersji Minecrafta. Powstaje też pakiet realistycznych tekstur. Dodatkowo deweloperzy z Mojang Studios wypuścili niedawno niewielką aktualizację 1.16.1, która eliminuje problemy ze stabilnością serwerów tworzonych przez użytkowników.

Minecraft 1.16 – zobacz tabelę przydatną w handlu - ilustracja #1
Minecraft otrzymał nową łatkę oraz tabelę, która ułatwi handlowanie.

W SKRÓCIE:

  1. Jeden z użytkowników forum Reddit opracował tabelę, która ułatwia zorientowanie się w tajnikach handlu w najnowszej wersji Minecrafta;
  2. Inny gracz pracuje nad pakietem realistycznych tekstur do produkcji Mojang Studios;
  3. Minecraft doczekał się też niewielkiego patcha 1.16.1, który poprawia stabilność serwerów tworzonych przez użytkowników.

Jeden z użytkowników forum Reddit stworzył rozbudowaną tabelę, która przedstawia w skondensowanej formie podstawowe reguły rządzące handlem w najnowszej wersji Minecrafta (mowa o patchu 1.16, czyli tzw. Nether Update). Jest to zaktualizowany wariant podobnego zestawienia z zeszłego roku.

Minecraft 1.16 – zobacz tabelę przydatną w handlu - ilustracja #2
Handel w Minecrafcie 1.16 - tabela.

Posiłkując się tabelą możemy zobaczyć, jakie materiały i przedmioty można zdobyć handlując z poszczególnymi rodzajami osadników – i ile będziemy musieli za nie zapłacić. Znajdziemy tam również szereg ogólnych wskazówek dotyczących handlu w obecnej wersji gry. Dane stanowią dobre uzupełnienie informacji z naszego poradnika. W ich pełnym zrozumieniu może Wam też pomóc polska wersja oficjalnego wiki.

Gracz tworzy realistyczny texture pack

To nie koniec wieści powiązanych z Minecraftem. Jeden z graczy tworzy pakiet bardzo realistycznych tekstur do tej produkcji. Poniżej kilka przykładów efektów jego pracy.

Minecraft 1.16 – zobacz tabelę przydatną w handlu - ilustracja #3
Minecraft 1.16 – zobacz tabelę przydatną w handlu - ilustracja #4
Takie tekstury w Minecrafcie? Czemu nie!

Minecraft – wersja 1.16.1 wydana

Warto też odnotować, że Minecraft doczekał się kolejnej niewielkiej aktualizacji – patch 1.16.1 eliminuje problemy ze stabilnością serwerów tworzonych przez użytkowników (tzw. Realms).

  1. Minecraft – strona oficjalna
  2. Minecraft: Nether Update – poradnik
  3. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft