Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 czerwca 2019, 10:33

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Miłość, śmierć i roboty powróci z drugim sezonem

Platforma Netflix zamówiła drugi sezon stworzonej przez Tima Millera animowanej antologii dla dorosłych Love, Death & Robots, znanej w naszym kraju pod tytułem Miłość, śmierć i roboty.

Każdy odcinek serialu stanowi zamkniętą całość. - Miłość, śmierć i roboty powróci z drugim sezonem - wiadomość - 2019-06-11
Każdy odcinek serialu stanowi zamkniętą całość.

Przedstawiciele platformy Netflix poinformowali na Twitterze, że serial animowany dla dorosłych Miłość, śmierć i roboty otrzyma drugi sezon. Prace nad nowymi odcinkami nadzorować będzie Jennifer Yuh Nelson – doświadczona reżyser, która ma na swoim koncie takie filmy, jak Kung Fu Panda 2 i 3 oraz Mroczne umysły.

Pomysłodawcą serialu Miłość, śmierć i roboty jest Tim Miller (Deadpool, Terminator: Mroczne przeznaczenie). Liczący 18 odcinków pierwszy sezon antologii zadebiutował 15 marca tego roku i zebrał przychylne oceny od krytyków (77% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes) oraz widzów (89% pozytywnych ocen). Każdy z trwających od sześciu do siedemnastu minut epizodów opowiadał inną historię utrzymaną w klimatach science fiction.

W produkcję pierwszego sezonu zaangażowani zostali animatorzy z całego świata, w tym także z naszego kraju – odcinek pod tytułem Rybia noc został zrobiony przez polskie studio Platige Image, znane między innymi ze stworzenia przerywników filmowych do wiedźmińskiej trylogii gier od CD Projekt RED. Przedstawiciele platformy Netflix nie podali z ilu odcinków będzie się składał drugi sezonu serialu. Nie wiemy też, kiedy możemy się spodziewać jego premiery.