Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2019, 12:36

autor: XxX

Microsoft skraca okres, po którym konta użytkowników zostaną usunięte

Wkrótce wprowadzona zostanie aktualizacja polityki aktywności konta Microsoft. Do tej pory regulamin zakładał trwałe usunięcie użytkownika po pięciu latach. Teraz okres ten został skrócony do dwóch lat. Przewidziano jednak wiele wyjątków.

Microsoft skraca okres, po którym konta użytkowników zostaną usunięte - ilustracja #1Firma Microsoft zaktualizowała swoją politykę dotyczącą aktywności kont użytkowników. Już wkrótce okres, po którym nastąpi trwałe usunięcie danego użytkownika, zostanie skrócony z pięciu do dwóch lat. Nowy regulamin wejdzie w życie 30 sierpnia. Obejmie on dostęp do wszystkich usług oferowanych przez Microsoft – w tym Xbox Live.

Zgodnie z regulaminem użytkownik musi korzystać ze swojego konta Microsoft, aby pozostało ono aktywne. W przeciwnym razie, po upływie okresu dwóch lat od ostatniego logowania, zostanie ono uznane za nieaktywne, a Microsoft będzie miał pełne prawo do jego usunięcia.

Firma Microsoft zastrzega sobie prawo do zamknięcia wszystkich "nieaktywnych" kont firmy Microsoft....Z wyjątkiem sytuacji opisanych poniżej, użytkownik musi zalogować się na swoje konto firmy Microsoft przynajmniej raz na dwa lata, aby konto było aktywne. Jeśli użytkownik nie zaloguje się w tym czasie, firma Microsoft uzna jego konto za nieaktywne.”

Istnieje jednak kilka wyjątków, które mogą nam pomóc uniknąć strasznego losu. Wśród nich warto wymienić sytuacje, w których:

  • dokonamy zakupu jakiejkolwiek usługi lub produktu Microsoft za pomocą swojego konta,
  • mamy aktywną subskrypcję Microsoft powiązaną ze swoim kontem,
  • opublikujemy aplikację lub grę w sklepie Microsoft za pośrednictwem swojego konta,
  • będziemy posiadać jakiekolwiek środki pieniężne na swoim koncie Microsoft.

Powinniśmy również pamiętać, że w każdej chwili możemy sprawdzić aktualny status swojego konta Microsoft. Wystarczy tylko odwiedzić podany adres.

Microsoft usunie konta użytkowników już po dwóch latach braku aktywności. - Microsoft skraca okres, po którym konta użytkowników zostaną usunięte - wiadomość - 2019-07-11
Microsoft usunie konta użytkowników już po dwóch latach braku aktywności.

Zapewne większość użytkowników nie znajdzie się w grupie ryzyka i nie grozi im usunięcie konta, jednak warto mieć świadomość podobnych zmian w regulaminie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.