Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2020, 14:18

autor: Aquma

Microsoft chwali się sukcesami Xboxa i Game Passa

W najnowszym raporcie finansowym firma Microsoft pochwaliła się świetnymi wynikami marki Xbox oraz usługi Xbox Game Pass. W ostatnim kwartale przychody powiązane z interaktywną rozrywką wzrosły o 1,3 mld dolarów, czyli o 64% w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku.

Microsoft chwali się sukcesami Xboxa i Gamepassa - ilustracja #1
Microsoft ma powody do zadowolenia.

W SKRÓCIE:

  1. Microsoft opublikował wyniki finansowe za ostatni kwartał (od kwietnia do czerwca 2020 r.);
  2. przychody z interaktywnej rozrywki wzrosły w tym czasie o 1,3 mld dolarów (64% w skali rok do roku);
  3. jest to zasługa świetnej sprzedaży gier, usług i sprzętu;
  4. prezes koncernu – Satya Nadella – stwierdził, że były to rekordowe trzy miesiące dla marki Xbox oraz usług Xbox Game Pass.

W opublikowanym niedawno raporcie finansowym za czwarty kwartał roku finansowego 2020 (skończył się w czerwcu 2020 r.) firma Microsoft pochwaliła się sukcesami działu interaktywnej rozrywki. Przychody z gier i sprzętu do grania zwiększyły się w tym czasie o 1,3 mld dolarów, czyli o 64% w skali rok do roku. W dużej mierze jest to zasługa marki Xbox – powiązane z nią usługi, produkty i gry (także tytuły zewnętrznych firm – tzw. third party) wygenerowały o 1,2 mld dol. więcej przychodu (przyrost o 65% w stosunku do zeszłego roku). Warto też odnotować dobrą sprzedaż konsol – w tym segmencie odnotowano o 49% wyższe przychody.

Gigant z Redmond częściowo zawdzięcza te wyniki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, która zwiększyła zainteresowanie interaktywną rozrywką.

Prezes Microsoftu skomentował te rezultaty w czasie rozmowy konferencyjnej z inwestorami (za portalem VGC). Satya Nadella stwierdził, że był to rekordowy kwartał dla Xboksa i świetny okres dla usługi Xbox Game Pass (także na PC). Przy okazji poinformował, że Xbox Series X w dniu premiery będzie miał największy katalog gier startowych ze wszystkich konsol w historii (prawdopodobnie miał na myśli zarówno nowe gry, jak i starsze produkcje dostępne w ramach wstecznej kompatybilności).

W zakresie treści dostarczamy zróżnicowaną zawartość first-party i third-party, aby przyciągnąć i zatrzymać graczy. Xbox Series X zostanie wprowadzony na rynek jesienią tego roku, z największą w historii konsol ofertą startową.

To był po prostu przełomowy kwartał dla grania. Ludzie na całym świecie zwrócili się w stronę gier, aby łączyć się, socjalizować i grać z innymi. Odnotowaliśmy rekordowe zaangażowanie i monetyzację, na czele ze świetnymi wynikami na konsolach i poza nimi. (...) Usługa Xbox Game Pass doświadczyła rekordowego wzrostu liczby abonentów na konsolach i komputerach PC – powiedział prezes Microsoftu.

  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Xbox – strona oficjalna