Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2022, 18:55

Sony potwierdza termin premiery Marvel's Spider-Man 2 na PS5

Termin premiery gry Marvel's Spider-Man 2, który wczoraj wymsknął się jednej ze scenarzystek, został oficjalnie potwierdzony przez Sony.

Źródło fot. Sony.
i

Informowaliśmy Was wczoraj o przybliżonym terminie premiery Marvel's Spider-Mana 2, który niechcący zdradziła jedna ze scenarzystek gry, Jamie Mayer. Mimo jego szybkiego usunięcia z sieci, można było domniemywać, że jest on prawdziwy, a teraz nie mamy już co do tego wątpliwości.

Firma Sony potwierdziła dziś bowiem, że tytuł ukaże się na PS5 jesienią 2023 roku. Nie dowiedzieliśmy się więc nic ponad to, co zdradziła Mayer. Teraz wiemy po prostu, że ujawniona przez nią informacja była prawdziwa.

Trudno orzec, czy Sony zdecydowało się potwierdzić termin premiery Marvel's Spider-Mana 2 po incydencie. Niewykluczone, że firma od początku planowała wystosować dzisiejszy komunikat, a Jamie Mayer nieco go ubiegła, publikując informację na swojej stronie.

Ten drugi scenariusz wydaje się nieco bardziej prawdopodobny. Zwłaszcza że w ostatnich dniach w sieci pojawiły się pogłoski, jakoby Sony szykowało się do pierwszej prezentacji gry (nie licząc trailera, który pokazano przeszło rok temu).

Dla przypomnienia dodam, iż Marvel's Spider-Man 2 powstaje z myślą o PlayStation 5. Wersji na PS4 nie będzie – co najwyżej za kilka lat doczekamy się może wydania na PC.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej