filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2024, 20:40

autor: Pamela Jakiel

Marvel miał tylko jeden warunek, by w Deadpool & Wolverine Hugh Jackman mógł powrócić do swej słynnej roli

Kevin Feige początkowo opierał się powrotowi Wolverine’a w Deadpoolu 3. Ostatecznie szef Marvela postanowił zgodzić się na to pod jednym warunkiem.

Źródło fot. Deadpool & Wolverine, Shawn Levy, Marvel, 2024
i

Deadpool & Wolverine to gorąco oczekiwana produkcja Marvela, która wejdzie do kin już w tym miesiącu. Choć w widowisku, w którym Ryan Reynolds powraca do roli pyskatego najemnika, decydenci studia upatrują mesjasza MCU, to sama droga filmu na wielkie ekrany nie była łatwa.

Przypomnijmy, że Ryan Reynolds i Shawn Levy chcieli odłożyć projekt na półkę, a dzieło uratował Hugh Jackman, który stwierdził, iż pragnie, by Deapool i Wolverine spotkali się w jednym filmie. Sam szef studia, Kevin Feige, nie uważał jednak, że powrót aktora do dawnej roli to dobry pomysł.

Ostatecznie jednak Marvel zgodził się na przystąpienie Wolverine’a do Deadoola 3 pod jednym warunkiem, o którym reżyser filmu opowiedział podczas niedawnego wydarzenia promującego dzieło (vide ComicBook.com).

[Kevin Feige] powiedział: „Dobra, ale założy żółty [kostium]. Może wreszcie założyć żółty?”.

Przypomnijmy, że choć Hugh Jackman wcielał się w Logana w wielu produkcjach, to do tej pory postać ta nie miała okazji, by założyć słynny kostium. W usuniętej scenie z Wolverine’a bohater wkłada co prawda żółte odzienie do walizki, ale widzowie nie mieli szansy zobaczyć go w tym stroju.

Deadpool i Wolverine trafi do kin 26 lipca.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej