Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2022, 17:20

Polskie Manor Lords i RPG akcji Undecember królują na Festiwalu Steam

Undecember i Manor Lords okazały się niekwestionowanymi hitami Festiwalu Steam Next. Oba dema znalazły się na liście 100 gier z największą liczbą jednoczesnych użytkowników.

Źródło fot. Steam
i

Dwa dni temu wystartowała kolejna edycja Festiwalu Steam Next, w ramach którego możemy testować setki dem nadchodzących tytułów. Chociaż samo wydarzenie potrwa do przyszłego poniedziałku, to już teraz można wskazać dwie produkcje, które spotkały się ze szczególnie dużym zainteresowaniem. Są to Undecember, czyli darmowe RPG akcji w klimatach fantasy, oraz polska strategia Manor Lords.

Obie wspomniane powyżej pozycje trafiły na listę 100 gier z największą liczbą użytkowników bawiących się w nich jednocześnie według serwisu SteamDB, przeganiając wiele popularnych produkcji. W momencie pisania tej wiadomości Undecember znajdowało się na 71. pozycji z ponad 15 000 aktywnych osób. Tym samym znalazło się wyżej niż Valheim, Conan Exiles czy Factorio.

Polskie Manor Lords i RPG akcji Undecember królują na Festiwalu Steam - ilustracja #1
Źródło: https://steamdb.info/app/2081110/graphs/

Manor Lords praktycznie zamyka stawkę, uplasowało się na 95. pozycji. Na ten moment w tytule czas spędza ponad 9 000 graczy. W rekordowym momencie natomiast w strategii bawiło się naraz ponad 13 000 osób.

Polskie Manor Lords i RPG akcji Undecember królują na Festiwalu Steam - ilustracja #2
Źródło: https://steamdb.info/app/2122820/graphs/

Jak na dema liczby te robią wrażenie. Można śmiało więc stwierdzić, że obie te produkcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy. Najbliższe dni pokażą natomiast, czy trend ten utrzyma się do końca festiwalu.

Festiwal Steam Next

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej