Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 maja 2018, 18:34

autor: Góral

Mamy pierwszy zwiastun The Predator

Doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna filmu The Predator. Obraz trafi do polskich kin 21 września.

Mamy pierwszy zwiastun The Predator - ilustracja #1
The Predator w skrócie:
  • czwarta część słynnej filmowej serii;
  • opowie o walce byłych żołnierzy z obcymi;
  • zadebiutuje w polskich kinach 21 września.

Wytwórnia filmowa 20th Century Fox opublikowała pierwszy zwiastun filmu The Predator, czyli czwartej części kinowej serii zapoczątkowanej w 1987 roku obrazem z Arnoldem Schwarzeneggerem. Tym razem akcja rozgrywać ma się na Ziemi. Ukazane na zwiastunie dziecko doprowadzi do katastrofy statku obcych w okolicach niewielkiego miasteczka. Ekipa złożona z byłych żołnierzy będzie musiała zmierzyć się z silniejszymi i jeszcze bardziej niebezpiecznymi Predatorami, którzy ulepszyli się przy pomocy DNA innych gatunków.

Reżyserem The Predator został Shane Black, znany m.in. z Iron Mana 3. Natomiast wśród aktorów zobaczymy Boyda Holbrooka (Narcos), Trevante’a Rhodesa (Moonlight), Jacoba Tremblay’a (Cudowny chłopak) czy Keegana-Michaela Key’a (Kraina jutra). Premiera The Predator odbędzie się 13 września – w Polsce poczekamy do 21 dnia tego samego miesiąca.

Ostatnią odsłoną serii Predator jest Predators z 2010 roku, w którym grupa szemranych typów została porwana i zesłana na obcą planetę, będącą miejscem polowań tytułowych kosmitów. Oprócz trzech głównych części cykl doczekał się też dwóch projektów pobocznych Alien vs. Predator. Poza tym łowcy pojawiali się w komiksach i grach wideo. Np. pod koniec 2017 roku deweloperzy Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands zorganizowali tymczasowe wydarzenie, w którym musieliśmy się zmierzyć z Predatorem.