Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2020, 13:45

autor: AlexB

Mafia 3 - patch usunął ulepszenia dla PS4 Pro i Xboxa One X

Użytkownicy Reddita donoszą, że ważący około 10 GB patch mający zaktualizować Mafię III do Definitive Edition, który pojawił się na PlayStation 4 oraz Xboksie One, usuwa wszystkie usprawnienia przeznaczone dla mocniejszych wersji tych konsol. Nie jest to pierwszy problem związany z „ostatecznymi” wersjami popularnej serii.

W SKRÓCIE
  1. Fani donoszą, że patch mający zaktualizować Mafię III do Edycji Ostatecznej usunął przy okazji wszystkie ulepszenia dla PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X.
  2. Firma 2K obiecała, że problem ten zostanie rozwiązany, nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy.

W ubiegłym tygodniu swoją premierę miały Edycje Ostateczne Mafii II oraz Mafii III. Wielu posiadaczy ich podstawowych wersji z pewnością ucieszył fakt, że otrzymali oni te wersje zupełnie za darmo. Radość sporej części z nich, a zwłaszcza tych bawiących się na konsolach PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X, szybko jednak zgasła. Jak bowiem możemy dowiedzieć się z doniesień na Reddicie, ważący około 10 GB patch do Mafii III, który miał za zadanie zaktualizować tytuł do wydania Definitive Edition i wprowadzić kilka poprawek graficznych oraz usprawnień gameplayu, przy okazji usunął wszelkie ulepszenia przeznaczone dla mocniejszych wersji konsol Sony oraz Microsoftu.

Mafia 3 - patch usunął ulepszenia dla PS4 Pro i Xboxa One X - ilustracja #1
Mafia III nie miała łatwego startu, zarówno jeśli chodzi o zwykłą, jak i ostateczną wersję.

Oznacza to, że posiadacze PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X nie mogą się obecnie cieszyć w Mafii III chociażby z rozdzielczości 4K, większej ilości detali, ładniejszych tekstur czy lepszych odbić. Innymi słowy, muszą oni grać w dokładnie tę samą wersję gry, co na normalne konsole. Jak nietrudno się domyślić, nie wszyscy mają na to ochotę, chociażby ze względu na fakt, że Mafii III na zwykłych urządzeniach obecnej generacji od Sony i Microsoftu często przydarzają się na przykład dziwne rozmycia. Dlatego też gracze zaczęli się wzajemnie zachęcać, by zgłaszać zniknięcie omawianych ulepszeń dla PlayStation 4 Pro oraz Xboksa One X, a jeśli problem ten nie zostanie naprawiony, to żądać zwrotu pieniędzy.

Mafia 3 - patch usunął ulepszenia dla PS4 Pro i Xboxa One X - ilustracja #2
Edycja Ostateczna Mafii III ma zostać wkrótce naprawiona.

Na szczęście firma 2K nie okazała się głucha na narzekania graczy. W komentarzu przesłanym do serwisu Eurogamer czytamy:

Zespół deweloperski zajmujący się Mafią III: Edycją Ostateczną jest świadomy tego problemu i pracuje nad jak najszybszym przywróceniem wsparcia dla Xboksa One X i PlayStation 4 Pro.

Jak na razie nie wiemy, kiedy stosowna aktualizacja pojawi się na konsolach.

Warto zaznaczyć, że opisywany problem nie jest jedynym, z jakim muszą borykać się osoby grające w Edycje Ostateczne drugiej i trzeciej Mafii. Tuż po premierze w sieci pojawiło się mnóstwo wpisów graczy, narzekających na liczne bugi trapiące te pozycje. Czy zapowiedziany na 28 sierpnia remake pierwszej odsłony kultowego cyklu zaliczy bardziej udany debiut? Miejmy nadzieję, że tak.

  1. Oficjalna strona serii Mafia