Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2015, 11:09

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Mad Max na piętnastominutowym gameplayu

Na targach E3 studio Avalanche pokazuje nie tylko Just Cause 3 – do Los Angeles deweloperzy przywieźli także grę Mad Max. W internecie pojawił się trwający prawie kwadrans filmik prezentujący nowe fragmenty rozgrywki z produkcji.

Na antenie programu internetowego dziennikarzy amerykańskiego serwisu GameSpot nadawnego wprost z targów E3 pokazano nowy gameplay z Mad Max. Blisko piętnastominutowy materiał koncentruje się na jeździe samochodem, a także na walce prowadzonej za pomocą pojazdów. W zaprezentowanym fragmencie zadaniem gracza jest odszukanie i zniszczenie konwoju w celu zdobycia nowego silnika V8, który można byłoby zainstalować w należącym do tytułowego Maksa aucie Magnum Opus. Nagranie rozpoczyna się jednak od wprowadzenia do maszyny kilku modyfikacji poprawiających jej osiągi. Następnie po kilkuminutowym poszukiwaniu bohater natyka się na pierwszych wrogów – w starciach z nimi skorzystać można nie tylko z broni palnej (którą posługuje się siedzący na tyle towarzysz naszego protagonisty), ale i z wyposażonej w hak linki.

Zabawka ta wydaje się być przydatna. Za jej pomocą Max i jego kumpel mogą nie tylko uszkodzić pojazd przeciwnika, ale także go spowolnić. Ponadto gadżet okazuje się skuteczny również w walce z „piechotą” – nieszczęśników można złapać i przeciągnąć kilka metrów po ziemi. Warto zaznaczyć, że na zaprezentowanym materiale zasiadający za kółkiem Magnum Opus bohater mógł w zasadzie udać się w dowolnym kierunku – nie widać było żadnych ograniczeń ani niewidzialnych ścian.

Powstający w studiu Avalanche Mad Max osadzony jest w postapokaliptycznym uniwersum znanym z zapoczątkowanej w 1979 roku serii filmów o tym samym tytule (w ubiegłym miesiącu ukazała się jej czwarta część). Pod względem fabularnym tytuł nie będzie jednak w bezpośredni sposób nawiązywać do kinowego oryginału i przedstawić ma nową opowieść. Sama produkcja będzie trzecioosobową grą akcji, w której gracze będą mogli eksplorować duży, otwarty świat.