Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 grudnia 2016, 09:59

Łotr 1, Pasażerowie, Siedem minut po północy - (przed)świąteczne premiery filmowe

Dzisiaj do kin wchodzą nowe Gwiezdne wojny, więc cotygodniowy news zawiera od razu propozycje premier, które nawiedzą kina w świąteczny weekend. Wtedy obejrzeć będziecie mogli m.in. Pasażerów i ekranizację pewnej książki o potworze.

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Od dzisiaj w kinach liczy się tylko jedna nowa premiera. Jeśli nie interesują Was Gwiezdne wojny, musicie poczekać do Świąt na inne ekranowe debiuty. Łotr 1 to długo oczekiwany, pierwszy spin-off w świecie Star Wars, poszerzający nowe wydanie tego uniwersum. Produkcja Garetha Edwardsa to od początku budziła wątpliwości – czy historia wykradzenia planów Gwiazdy Śmierci może być opowiedziana przekonująco, skoro teoretycznie znamy jej finał? Czy reżyser z niewielkim dorobkiem udźwignie markę? Czy dokrętki, o których dużo się mówiło, oznaczają, że film będzie słaby? Pierwsze opinie są pozytywne, a nawet bardzo. To jak, kiedy idziecie do kina?

 1. Reżyseria: Gareth Edwards
 2. Tytuł oryginalny: Rogue One. A Star Wars Story
 3. Grają: Felicity Jones, Ben Mendelsohn, Mads Mikkelsen, Donnie Yen

Pasażerowie (25 grudnia)

Źródło: www.kinowki.pl
Źródło: www.kinowki.pl

Twórca oscarowej Gry tajemnic i solidnych Łowców głów dostał do dyspozycji spory budżet i dwie wielkie gwiazdy, a efektem jest „fantastyczno-naukowy romans akcji w kosmosie”. Pasażerowie to projekt, który od lat starał się zrealizować Keanu Reeves, ale ostatecznie inne osoby odpowiadają za efekt końcowy, choć sporo elementów oryginalnej historii zostało. Międzygwiezdny pojazd podczas 120-letniej podroży trafia na problem – dwie kapsuły hibernacyjne otwierają się za wcześnie, a ich mieszkańcy muszą odkryć tajemnicę swojej pobudki. Będzie akcja, wybuchy, romansowanie w stanie nieważkości i urocze twarze (i nie tylko) Jennifer Lawrence i Chrisa Pratta. Film na pewno się sprzeda – dorzucicie swoją cegiełkę?

 1. Reżyseria: Morten Tyldum
 2. Tytuł oryginalny: Passengers
 3. Grają: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Michael Sheen

Siedem minut po północy (25 grudnia)

Źródło: www.kinowki.pl
Źródło: www.kinowki.pl

Na plakacie macie jasno napisane, co dystrybutor chce, byście sądzili o tym filmie. I podobno nie jest to bardzo przesadzona opinia. Siedem minut po północy (w oryginale A Monster Calls) w doskonałych proporcjach miesza fantastykę z dramatem, smutek z nadzieją. Gdy główny bohater, którego mama jest śmiertelnie chora, a babcia nie pała doń wielką miłością, ma już dosyć złych emocji w otaczającym go świecie, w jego życiu pojawia się potwór. Bestia groźna, ale sympatyczna okaże się nieocenionym sprzymierzeńcem w walce z codziennością. Ekranizacja uznanej książki z dobrymi recenzjami – chyba warto!

 1. Reżyseria: J.A. Bayona
 2. Tytuł oryginalny: A Monster Calls
 3. Grają: Lewis MacDougall, Sigourney Weaver, Felicity Jones

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze (23 i 25 grudnia):

 1. Tancerka (biograficzny film o Marie-Louse Fuller, gwieździe paryskiej opery i europejskich kabaretów),
 2. Szczęście świata (śledztwo warszawskiego dziennikarza w sprawie bestsellerowych przewodników prowadzi do śląskiej kamienicy i jej niezwykłych mieszkańców),
 3. Witajcie w Norwegii (komediodramat – ratunkiem dla podupadającego ośrodka okaże się zamiana go w dom dla uchodźców),
 4. Królowa śniegu 3: Ogień i lód (kolejny odcinek animowanych przygód Kaia i Gerdy),
 5. Szczęście sprzyja odważnym (niemiecki film familijny o pewnej rezolutnej jedenastolatce),
 6. Ukryte piękno (dramat z Willem Smithem – pewien specjalista od reklamy popada w depresję, a ratunkiem okażą się spotkania z czasem, śmiercią i miłością),
 7. Dusigrosz (komedia – życie pewnego skąpca zmienia się pod wpływem dwóch kobiet).

Zapraszam za dwa tygodnie do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.