Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2023, 09:18

autor: Kamil Kleszyk

LoL wprowadzi gruntowne zmiany w ważnym aspekcie, Riot chce pomóc graczom

Twórcy gry League of Legends zapowiedzieli, że produkcja doczeka się usprawnionego systemu działania botów. Pomoże to między innymi graczom dopiero wkraczającym do świata popularnego LoL-a.

Źródło fot. Riot Games
i

Spora część graczy, która stawiała pierwsze kroki w League of Legends, korzystała z trybu „razem przeciw AI”. Opcja ta miała w pewnym stopniu przygotować „świeżaków” do batalii z ludzkimi przeciwnikami. Niestety zaprojektowane przez Riot Games boty nie rzucały żadnego wyzwania dla nowych graczy, a przez to nie nabywali oni doświadczenia. Na szczęście wkrótce sytuacja ulegnie znacznej poprawie.

W obszernym wpisie na blogu LoL-a, Darcy Ludington (kierująca działem technicznym) oraz Emmett Coakley (kierownik zespołu zajmującego się botami) ogłosili, że Riot Games pracuje nad udoskonaleniem AI wirtualnych przeciwników.

Nasze dane pokazują, że niezależnie od tego, ile gier kooperacyjnych przeciwko AI rozegrał nowy gracz przed wejściem do kolejki PvP, nie zwiększyły one jego szans na wygraną. Chcemy więc dać graczom miejsce, gdzie będą mogli cieszyć się strategią i drużynowym aspektem gry w mniej stresującym środowisku, dostępne dla graczy na różnych poziomach umiejętności – brzmi fragment wiadomości.

Twórcy zdradzili, że pracują nad zapewnieniem „ulepszonego środowiska z botami, które lepiej odzwierciedlają standardową rozgrywkę w League of Legends”. Oznacza to, że przeciwnicy AI będą m.in. działać bardziej strategicznie i drużynowo oraz dostosowywać swoje decyzje do aktualnego doświadczenia gracza. Warto dodać, iż technologia ta zostanie opracowana pod kątem jej łatwego rozwoju w przyszłości.

Z wpisu dowiadujemy się również, że w drugiej połowie 2023 roku zostanie utworzony specjalny serwer testowy, na którym nowi gracze będą mogli sprawdzić działanie botów.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej