Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2024, 09:59

autor: Adrian Werner

Lightyear Frontier to wyczekiwana rolnicza przygoda za sterami mecha. Gra debiutuje w EA i Game Passie

Dzisiaj po południu na PC i konsolach Xbox Series S/X zadebiutuje wyczekiwane Lightyear Frontier. Gra dostępna będzie także w Game Passie.

Źródło fot. FRAME BREAK
i

Za kilka godzin we wczesnym dostępie zadebiutuje Lightyear Frontier, czyli gra, w której za pomocą mecha zajmiemy się uprawą roli na obcej planecie.

 1. Gra ukaże się na PC oraz konsolach Xbox Series X/S.
 2. Wydanie pecetowe sprzedawane będzie w serwisach Steam oraz Epic Games Store, gdzie zostanie odblokowane dzisiaj o godzinie 17:00 czasu polskiego.
 3. Nie wiemy, o której godzinie zostanie udostępniona wersja konsolowa. Znamy jednak cenę w Xbox Store – wynosi ona 114,99 zł.
 4. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Gra od momentu debiutu będzie dostępna także w ramach abonamentu Game Pass – zarówno na PC, jak i konsolach Xbox Series X/S.

Warto wspomnieć, że Lightyear Frontier możecie sprawdzić przed zakupem, bo cały czas dostępne jest demo. Ta wersja demonstracyjna robi doskonałe wrażenie i głównie z jej powodu sporo obiecujemy sobie po tym tytule.

Gra ma spędzić we wczesnym dostępie ok. 18 miesięcy, choć etap ten może się wydłużyć, jeśli okaże się to konieczne. W Early Accessie produkcja ma otrzymać dodatkowe lokacje, surowce, rośliny, zwierzęta, zagrożenia oraz technologie. Rozwijany będzie także główny wątek fabularny.

 1. Lightyear Frontier na Steamie

Na koniec warto przytoczyć wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry.

Lightyear Frontier – minimalne wymagania sprzętowe na PC

Poniższa konfiguracja ma zapewnić 30 kl/s na niskich ustawieniach w rozdzielczości 720p:

 1. Procesor: Intel Core i3-4170 / AMD Ryzen 5 1500X
 2. Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 1050 / AMD Radeon RX 460
 3. Pamięć RAM: 12 GB
 4. Miejsce na dysku: 10 GB
 5. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Lightyear Frontier – zalecane wymagania sprzętowe na PC

Poniższa konfiguracja ma zapewnić 60 kl/s na wysokich ustawieniach w rozdzielczości 1080p:

 1. Procesor: Intel Core i7-4790K / AMD Ryzen 5 3600
 2. Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 1660 Ti/ AMD Radeon RX 6600
 3. Pamięć RAM: 12 GB
 4. Miejsce na dysku: 10 GB (zalecane SSD)
 5. System operacyjny: Windows 10 64-bit

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej