Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 maja 2021, 14:39

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Nie tylko Zack Snyder naprawia Ligę Spawiedliwości. Fani przywracają wąs Supermana

Eksperci od efektów specjalnych z grupy Corridor Crew postanowili poprawić pierwszą wersję Ligi Sprawiedliwości z 2017 roku i przywrócić Supermanowi usunięty cyfrowo wąs.

Grupa Corridor Crew, specjalizująca się w tworzeniu różnych parodii czy eksperymentów z deepfake’ami oraz znana m.in. z serii oceniającej dobre i złe efekty specjalne w filmach, postanowiła zająć się jednym z niesławnych detali Ligi Sprawiedliwości z 2017 roku. W nawiązaniu do najnowszej akcji #RestoreTheSnyderVerse ekipa postanowiła przywrócić jeden z usuniętych elementów filmu Jossa Whedona, a mianowicie chodzi o wąs Supermana.

Przypomnijmy, że po skończonych zdjęciach do Justice League grający superbohatera z Kryptonu Henry Cavill zapuścił wąs do roli Augusta Walkera w Mission Impossible - Fallout. Jednak ze względu na potrzebne dokrętki w filmie Whedona produkcje obu tytułów z udziałem Cavilla nałożyły się na siebie terminami, więc pojawił się problem. Charakter kręconych scen w M:I sprawił, że nie było mowy o zastąpieniu naturalnego zarostu sztucznym, więc Warner Bros. stojące za Ligą Sprawiedliwości postanowiło, że usunie wąs aktora cyfrowo. Efekt był tragiczny, a szczęka brytyjskiego aktora oszpecona przez CGI stała się przedmiotem memów oraz żartów.

Nie tylko Zack Snyder naprawia Ligę Spawiedliwości. Fani przywracają wąs Supermana - ilustracja #1
Wąs Henry’ego Cavilla został cyfrowo usunięty z pierwszej wersji Ligi Sprawiedliwości.

Grupa postanowiła sprawdzić jak wyglądałyby te niesławne sceny oraz ujęcia, gdyby Cavillowi nie usunięto zarostu, a efekty jej pracy można zobaczyć w poniższym filmiku.