Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2016, 20:55

Letnia wyprzedaż na Steamie – najlepsze oferty – gry platformowe

Do końca letniej wyprzedaży na Steamie zostało jeszcze kilka dni. Z tej okazji przygotowaliśmy listę najciekawszych ofert na gry platformowe, które nie nadwyrężą naszego portfela.

Oferty błyskawiczne oraz oferty dni na steamowych promocjach są już przeszłością. Oznacza to, że gracze mają teraz znacznie więcej czasu, by zdecydować się na to jaki tytułu ewentualnie wybrać, spośród wielu tysięcy przecenionych pozycji na letniej wyprzedaży w serwisie Steam, która wystartowała w ubiegłym tygodniu i trwać będzie do 4 lipca. Przygotowaliśmy więc listę najciekawszych ofert, obejmujących najpopularniejsze gatunki. W pierwszym zestawieniu przyjrzeliśmy się RPG-om, w drugim grom logicznym i przygodowym, w trzecim strategiom. Dziś zajmiemy się platformówkami (w tym grami typu metroidvania), które stanowią znaczącą część produkcji dostępnych na Steamie. Poniżej umieściliśmy listę interesujących tytułów, których cena nie nadwyręży znacząco naszego portfela.

Macie inne oferty ciekawych i przystępnych cenowo tytułów z wyprzedaży? Zachęcamy do tego, by podzielić się nimi w komentarzach i dołączyć do nich kilka zdań tłumaczących dlaczego warto zainteresować się daną grą. Jeżeli zbierzemy odpowiednią liczbę opinii opublikujemy je razem w jednym z kolejnych newsów.

 1. Letnia wyprzedaż w serwisie Steam
 2. Letnia wyprzedaż na Steamie – najlepsze oferty – gry RPG
 3. Letnia wyprzedaż na Steamie – najlepsze oferty – gry przygodowe i logiczne
 4. Letnia wyprzedaż na Steamie – najlepsze oferty – gry strategiczne i ekonomiczne

Rayman Origins

Gry platformowe

Poniżej znajdziemy klasyczne dwuwymiarowe oraz trójwymiarowe platformówki, a także produkcje typu metroidvania, posiadające elementy znane z gier RPG lub przygodówek.

 1. Rayman Origins - 4,99 euro (ok. 23 zł) – wyjątkowo udane wskrzeszenie zapomnianej nieco marki, które trafiło do graczy w 2012 roku. Tytuł oferuje kilkadziesiąt klasycznych dwuwymiarowych poziomów, wyśmienity soundtrack oraz przepiękną oprawę graficzną.
 2. Risk of Rain - 2,49 euro (ok. 11 zł) – pełna akcji platformówka z elementami roguelike. W trakcie zabawy eksplorujemy obca planetę, walcząc z losowo generowanymi przeciwnikami, zarówno w trybie dla pojedynczego jak i wielu graczy.
 3. Oddworld: New 'n' Tasty - 7,99 euro (ok. 36 zł) – remake pierwszej odsłony cyklu Oddworld. Gracze wcielają się w sympatycznego Abe'a, który wraz ze swoimi współbratymcami wyrywa się z niewolniczej pracy i pewnej śmierci.
 4. Terraria - 4,99 euro (ok. 23 zł) – produkcja, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Określana mianem dwuwymiarowego Minecrafta zapewnia setki godzin zabawy, oferując masę niespodzianek.
 5. Mark of the Ninja: Special Edition - 4,49 euro (ok. 20 zł) – dwuwymiarowa skradanka, w której wcielamy się w wyszkolonego wojownika ninja. Produkcję wyróżnia wysokiej jakości kreskówkowa oprawa graficzna.
 6. Brothers - A Tale of Two Sons - 1,49 euro (ok. 7 zł) – wielokrotnie nagradzana przygodowa platformówka 3D, która osadzona jest w interesującym baśniowym świecie.
 7. Trinelogy - 6,98 euro (ok. 31 zł) – trzy części serii Trine, które odznaczają się nie tylko bajkowym klimatem, ale także wyjątkowo kolorową i fantastyczną oprawą graficzną.
 8. Rogue Legacy - 2,99 euro (ok. 14 zł) – miks platformówki, gier typu metroidvania oraz roguelike, w której eksplorujemy ciągle zmieniający się zamek, wcielając się w kolejnych przedstawicieli heroicznego rodu.
 9. Braid - 2,54 euro (ok. 11 zł) – połączenie platformówki i gry logicznej, w której manipulujemy czasem. Jeden z pierwszych masowych przebojów sceny niezależnej, który zwrócił uwagę graczy na twórców indie.
 10. Grow Home - 3,99 euro (ok. 18 zł) – eksperymentalna i niedługa trójwymiarowa platformówka Ubisoftu, która tego lata doczeka się sequela.
 11. Dust: An Elysian Tail - 2,79 euro (ok. 12 zł) – platformówka z elementami przygodowymi, która odznacza się widowiskową oprawą graficzną, która w całości została stworzona przez jedną osobę.
 12. Dustforce DX - 2,49 euro (ok. 11 zł) – klasyczna dwuwymiarowa platformówka, której poziom trudności i kompleksowość zbliżona jest do legendarnego już Super Meat Boy'a.
 13. FEZ - 4,99 euro (ok. 22 zł) – jeden z największych przebojów indie kilku ostatnich lat, który stworzony został przez niewielkie studio deweloperskie.
 14. The Swapper - 2,79 euro (ok. 13 zł) – wysoko oceniana produkcja, która nastawiona jest na zagadki logiczne.
 15. Cave Story+ - 5,09 euro (ok. 23 zł) – rozszerzona wersja kolejnego niezależnego przeboju, który czerpał pełnymi garściami z klasycznej formuły gier z gatunku metroidvania.
 16. Shantae and the Pirate's Curse - 9,99 euro (ok. 45 zł) – trzecia część dwuwymiarowej i wyjątkowo kolorowej serii, opowiadającej o przygodach Shantae, sympatycznego dżina-pirata o fioletowych włosach.
 17. Apotheon - 3,74 euro (ok. 17 zł) - osadzony w mitologicznej Grecji tytuł posiada unikalny styl graficzny, korzystający z estetyki ceramicznych helleńskich malowideł.
 18. SteamWorld Dig - 2,24 euro (ok. 11 zł) – podczas rozgrywki wcielamy się robota-górnika, który kopie w głąb ziemi w poszukiwaniu cennych minerałów. Na naszej drodze stają jednak coraz większe trudności i platformowe wyzwania.
 19. Strider - 4,49 (ok. 20 zł) – szybka gra akcji w formule metroidvanii, która wykonana została w technice 2.5D. Tytuł został oparty na przeboju z automatów, który ukazał się w1989 roku.
 20. Spelunky - 2,99 euro (ok. 14 zł) – popularna i trudna dwuwymiarowa platformówka rougelike, w której eksplorujemy pełnie pułapek podziemia.
 21. La-Mulana - 3,74 euro (ok. 17 zł) – stawiająca duże wyzwanie graczom, dwuwymiarowa produkcja, której poszukujemy skarbów w starożytnych ruinach.
 22. Salt and Sanctuary - 16,19 euro (ok. 73) – świeża produkcja, która określana jest mianem dwuwymiarowego Dark Souls. Tytuł ten nie jest przypadkowy, bowiem twórcy wykorzystali praktycznie wszystkie kluczowe mechaniki przebojowej serii From Software.

Salt and Sanctuary