Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2022, 09:04

autor: Adrian Werner

LEGO The Skywalker Saga najlepszym debiutem marki Star Wars na Steam

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga zaliczyło wyśmienity debiut na Steamie. Gra ustanowiła najwyższy rekord aktywności w historii produkcji osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen.

Wczoraj na rynku zadebiutowała gra LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Wszystko wskazuje na to, że produkcja odniosła wielki sukces.

Sukces gry LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów na Steamie

Popularność gry LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów najlepiej widać na Steamie.

  1. W najgorętszym momencie premiery na Steamie bawiło się 82 517 osób równocześnie.
  2. To rekordowy wynik w historii produkcji osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen.
  3. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga przebiło rekordy aktywności takich tytułów, jak Star Wars: The Old Republic (34 tys. graczy równocześnie), Star Wars: Battlefront II (10 tys.), Star Wars: Squadrons (36 tys.) czy Star Wars Jedi: Fallen Order (46 tys.).

Gra nie tylko osiągnęła imponujące wyniki aktywności, ale również spotkała się z ciepłym przyjęciem. Na Steamie 93% recenzji użytkowników to pochwała tego tytułu, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór.

Gracze narzekają na błędy Star Wars: The Skywalker Saga

Sukces ten udało się osiągnąć pomimo tego, że stan techniczny produkcji pozostawia wiele do życzenia. Gracze narzekają na zawieszanie się gry, spadki wydajności czy błędy uniemożliwiające ukończenie misji.

Warto przy tym wspomnieć, że właśnie ukazał się patch 1.03 do LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, który naprawia część problemów, choć do ideału grze jeszcze sporo brakuje.

Zabawny błąd powoduje klonowanie postaci

LEGO Skywalker Saga najlepszym debiutem marki Star Wars na Steam - ilustracja #1
Źródło: SwanyPlaysGames na YouTube.

Nie wszystkie błędy w grze irytują graczy. Jedna z odkrytych niedoróbek wywołała u wielu z nich szczere rozbawienie. Osoby z DLC The Mandalorian Season 1 Pack odkryły sposób na klonowanie postaci. Po odblokowaniu Mando do menu dodany zostaje slot z Grogu jako towarzyszem. Jeśli wybierzemy go, a potem spróbujemy zmienić go na Mando, to spowoduje to sklonowanie tego bohatera jako postaci towarzyszącej.

Za każdym razem, gdy to robimy, gra dodaje dodatkowy slot w menu, pozwalając w praktyce na stworzenie armii podążających za nami klonów. Co więcej, możemy je potem zmienić na inne postacie. Ten zabawny błąd nie został usunięty przez patch 1.03.

  1. LEGO Skywalker Saga – poradnik do gry