Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 grudnia 2022, 19:25

Pikachu, Godzilla i Diuna przechodzą do Sony

W branży filmowej właśnie doszło do delikatnego zawirowania. Studio Legendary Entertainment zakończyło umowę z Warner Bros. i tym samym z platformą HBO Max. Nowym partnerem zostało Sony.

Źródło fot. Diuna; reż. Denis Villeneuve; Warner Bros.; 2021
i

Potwierdziły się plotki, które w sierpniu ujawnił portal The Ankler, a następnie potwierdził Deadline. Legendary Entertainment postanowiło oficjalnie zakończyć swoją kilkuletnią współpracę z Warner Bros. i co za tym idzie, prawdopodobnie również z platformą streamingową HBO Max. Teraz Legendary połączy siły z Sony Pictures (via Deadline).

Legendary Entertainment kończy z Warner Bros.

Jeszcze latem tego roku Warner Bros. miało mieć przygotowaną nową ofertę dla Legendary Entertainment, ale jak widać, negocjacji nie udało się zamknąć w satysfakcjonujący dla obu stron sposób. Kością niezgody, która szczególnie wywołała niezadowolenie w Legendary, miało być podjęcie przez Warner Bros. decyzji o dystrybuowaniu takich filmów jak Diuna i Godzilla vs. King Kong jednocześnie w kinach i na HBO Max.

Od teraz Sony Pictures zajmie się światową dystrybucją i marketingiem filmów od Legendary Entertainment. Poza Chinami, ponieważ na tym obszarze będzie działać Legendary East. Dystrybucją w telewizji oraz na platformach streamingowych również zajmie się Sony. Dzięki nowej umowie Legendary Entertainment będzie miało możliwość oferowania swoich produkcji na różnych platformach streamingowych bez ograniczeń.

Zakończenie współpracy z Warner Bros. nie dotyczy jednak wszystkich projektów. Mająca mieć premierę jesienią Diuna 2 oraz filmy spod szyldu MonserVerse wciąż mają być wydawane przez byłego partnera. Za nowe produkcje będzie już odpowiadało Sony.

Należy zaznaczyć, że nie jest to pierwsze zakończenie współpracy pomiędzy Legendary Entertainment i Warner Bros. W 2014 roku studio postanowiło przejść do Universal Studios i trwało to aż do 2018 roku. Wtedy Legendary wróciło do Warner Bros. i razem z gigantem wydało Detektywa Pikachu. Być może za kilka lat historia się powtórzy.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej