Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2020, 10:11

autor: Adrian Werner

Legendarny mod do Obliviona trafi na Steam

Zespół SureAI poinformował, że w tym tygodniu w serwisie Steam zadebiutuje Nehrim: At Fate's Edge, czyli legendarny już mod do RPG-a The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Legendarny mod do Obliviona trafi na Steam - ilustracja #1
Dzisiaj Nehrim obchodzi swoje dziesiąte urodziny, gdyż pierwsza wersja moda zadebiutowała 9 czerwca 2010 roku.

Legendarny mod Nehrim: At Fate's Edge do The Elder Scrolls IV: Oblivion wkrótce zadebiutuje na Steamie. Modyfikacja zostanie udostępniona w tym serwisie 12 czerwca tego roku.

Z opisu nie wynika, aby wersja steamowa zaoferowała jakiekolwiek zmiany w porównaniu z dotychczasowymi wydaniami. Nadal wymagana będzie pełna wersja The Elder Scrolls IV: Oblivion, a my otrzymamy po prostu wygodniejszy sposób zainstalowania projektu. Dodatkowo taka premiera powinna przypomnieć miłośnikom RPG-ów o tym modzie i sprawić, że zyska on nowych fanów.

Produkcja ma być darmowa, ale osoby chcące wesprzeć odpowiedzialne za projekt studio SureAI będą mogły kupić na Steamie dwa albumy z soundtrackami, po 17,99 zł każdy.

Przypomnijmy, że Nehrim: At Fate's Edge to najbardziej ambitny mod, jaki kiedykolwiek powstał z myślą o The Elder Scrolls IV: Oblivion. To totalna konwersja, która w praktyce jest zupełnie nowym RPG-iem, z autorskim światem, unikalnymi potworami i mocno zmienionymi mechanizmami rozgrywki.

Mod oferuje mniejszy teren niż Oblivion, ale każdy jego element opracowano ręcznie. Do tego główny wątek fabularny jest znacznie obszerniejszy. Mniej jest za to zadań pobocznych.

Warto wspomnieć, że Nehrim nie jest jedynym wielkim projektem w dorobku studia SureAI. Zespół opracował także równie imponujący mod Enderal do The Elder Scrolls V: Skyrim, który zadebiutował na Steamie w zeszłym roku.

  1. Nehrim: At Fate's Edge na Steamie
  2. Oficjalna strona projektu Nehrim