Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2015, 21:57

autor: shav

League of Legends - Tahm Kench, Rzeczny Król nowym championem

Studio Riot Games zapowiedziało nową postać do gry League of Legends – będzie nią Tahm Kench, Rzeczny Król. Postać skupi się na przyjmowaniu na siebie obrażeń przeciwników i wspomaganiu własnej drużyny.

Główną bronią Rzecznego Króla będzie jego język i trudny do poskromienia apetyt - League of Legends – Tehm Kench, Rzeczny Król dołączy do grona championów - wiadomość - 2015-06-24
Główną bronią Rzecznego Króla będzie jego język i trudny do poskromienia apetyt

Tahm Kench będzie mógł pełnić na polach bitwy w League of Legends jedną z dwóch ról – wspierającego tanka lub solo-lanera. Postać cechować się będzie sporą wytrzymałością, dodatkowo zwiększaną dzięki zastosowaniu „szarego zdrowia” – nowej mechaniki, pozwalającej na błyskawiczne leczenie ran po walce. A jeśli i to miałoby nie wystarczyć, to Rzeczny Król jest w stanie na pewien czas przemienić utracone punkty życia w tarcze pochłaniającą kolejne obrażenia. Wygląda na to, że gracze zmagający się z nowym bohaterem mogą mieć spore problemy ze zmuszeniem go do opuszczenia linii na dłużej.

Pasywna zdolność nowego championa, o nazwie „Smakosz” powoduje zwiększone obrażenia po zaaplikowaniu trzech ładunków, a także modyfikuje kolejną ze zdolności bohatera – zmieniając spowolnienie, na ogłuszenie. Dzięki temu, Rzeczny Król może skutecznie utrudniać przeciwnikom ucieczkę z pola bitwy i wspierać swoich sprzymierzeńców w starciach drużynowych.

Ciekawie zapowiada się też możliwość pożerania zarówno niezależnych potworów, jak i postaci sojuszniczych i wrogów – z różnymi efektami. Po pożarciu sojusznika, Tahm Kench porusza się szybciej i może doprowadzić do pojedynków 2 na 1, zaś skonsumowanie wrogiego bohatera to skuteczny sposób na wyeliminowanie go z walki.

Najpotężniejsza zdolność, jaką posiada w swoim arsenale zapowiedziany heros, to „Podmorska podróż”, która nie tylko pasywnie zmniejsza otrzymywane obrażenia, ale też może przeteleportować Rzecznego Króla i sojuszniczego championa w wybrane miejsce na mapie.

Tahm Kench kosztować będzie 7800 IP lub 975 RP. Nowy champion trafi do League of Legends w aktualizacji 5.13. Data jej premiery nie jest jeszcze znana.