Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2015, 10:32

autor: Adrian Werner

Land of Britain - pierwszy zwiastun MMORPG-a powstającego na bazie Unreal Engine 4.0

Studio Potato Killer wypuściło pierwszy zwiastun Land of Britain, czyli gry MMORPG korzystającej z technologii Unreal Engine 4.0.

W zeszłym tygodniu studio Potato Killer poinformowało, że tworzone przez nich MMORPG zatytułowane Land of Britain wykorzysta technologię Unreal Engine 4.0. Teraz autorzy wypuścili pierwszy materiał video pokazujący jak gra prezentuje się na tym silniku i trzeba przyznać, że projekt wygląda całkiem ładnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że pracuje nad nim mały niezależny zespół. Produkcja zmierza obecnie wyłącznie na pecety i twórcy na razie nie są w stanie podać planowanej daty premiery.

Akcja osadzona zostanie w pełnej magii krainie zainspirowanej średniowieczną Brytanią oraz pochodzącymi z tamtego okresu legendami, co ma nadać grze klimat odmienny od klasycznego fantasy. Wyspa składać się będzie z trzech dużych królestw. Avalon pełnymi garściami czerpać będzie z mitów arturiańskich. Norsengard oparty zostanie na wierzeniach skandynawskich, a Talamhria zbudowana zostanie z najstarszych opowieści celtyckich. Każda z tych nacji będzie mogła pochwalić się unikalnymi rasami i klasami.

 Land of Britain - pierwszy zwiastun MMORPG-a powstającego na bazie Unreal Engine 4.0 - ilustracja #1

Land of Britain ma zaoferować graczom dużą swobodę wyboru aktywności. Pojawią się typowe misje PvE, z rozbudowanym wątkiem fabularnym i sterowanymi przez sztuczną inteligencję wrogami. Będziemy mogli jednak również walczyć z innymi graczami w potyczkach PvP, lub też wziąć udział w wojnie między królestwami.

Rozpoczynając zabawę gracz wybierze między dwoma archetypami postaci – poszukiwacza przygód i rzemieślnika, a decyzja ta ukształtuje możliwości rozwoju w poszczególnych profesjach. Rzemieślnicy skoncentrują się oczywiście na aktywnościach związanych z systemem craftingu i otrzymają własne przygody fabularne oraz różnorodne specjalizacje. Wszystko to ma sprawić, że walka nie będzie jedynym sposobem na dobrą zabawę.

Świat gry ma być dynamiczną krainą, w której cały czas zachodzić będą zmiany. Część z nich zdarzy się samoistnie, np. z powodu klimatu lub działań sztucznej inteligencji, podczas gdy inne wynikać będą z decyzji samych graczy. Wpłynie to nie tylko na sytuację geopolityczną, ale również na przygody i główny wątek fabularny. Na razie niewiele wiadomo na temat systemu walki. Wiemy jedynie, że gra umożliwi toczenie wielkich bitew oraz wzięcie udziału w oblężeniach twierdz.

  1. Land of Britain – oficjalna strona gry