Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2018, 12:50

autor: Adrian Werner

Kursk - nowy zwiastun polskiej przygodówki

Katowickie studio Jujubee wypuściło nowy zwiastun przygodówki Kursk oraz poinformowało, że data premiery gry zostanie ujawniona w czerwcu, podczas imprezy Pixel Heaven.

Polskie studio Jujubee opublikowało nowy zwiastun gry Kursk, czyli przygodówki opowiadającej o katastrofie rosyjskiego okrętu podwodnego z napędem jądrowym K-141 Kursk. Filmik trwa jedynie trochę ponad minutę, ale wszystkie sceny w nim są generowane przez silnik gry, dzięki czemu materiał daje niezłe pojęcie o tym, jak projekt będzie prezentował się w akcji.

Na razie autorzy nie podali, kiedy produkcja trafi do sprzedaży. Wypuszczając zwiastun, ogłosili jednak, że termin premiery zostanie ujawniony podczas tegorocznej edycji konwentu Pixel Heaven. Impreza odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie.

Datę premiery poznamy w czerwcu. - Kursk - nowy zwiastun polskiej przygodówki - wiadomość - 2018-04-30
Datę premiery poznamy w czerwcu.
KURSK W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Jujubee
  2. Wydawca: Jujubee
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2018 r.

Studio Jujubee zorganizuje podczas tego konwentu panel zatytułowany „KURSK. Czy nadszedł czas, aby gry opowiadały prawdziwe historie”. Poza podaniem terminu premiery twórcy chcą omówić swoje pomysły na tworzenie produkcji bazujących na autentycznych wydarzeniach, które poza dobrą zabawą mają przy okazji pozwolić graczom poszerzyć swoją wiedzę historyczną. Warto tutaj wspomnieć, że na początku roku autorzy zapowiedzieli samodzielny dodatek do Kurska nazwany Kengir, opowiadający o powstaniu w gułagu zlokalizowanym opodal tytułowej wioski. W dalszych planach jest także przygodówka Konklawe.

Przypomnijmy, że Kursk zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra jest zdecydowanie najambitniejszym z dotychczasowych projektów studia Jujubee, które ma na koncie także takie produkcje jak Realpolitiks czy seria Flashout.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Kursk - czym będzie nowa polska gra o tragedii rosyjskiej łodzi podwodnej?