Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2022, 16:48

autor: Hubert "hexx0" Śledziewski

Kupując This War of Mine, gracze zebrali niemal 4 mln zł dla Ukrainy [Aktualizacja]

Zorganizowana przez 11 bit studios akcja charytatywna mająca zapewnić wsparcie finansowe Ukrainie dobiegła końca. Graczom kupującym This War of Mine udało się zebrać w sumie niemal 4 miliony złotych.

Aktualizacja:

Dziś o godzinie 9:00 czasu polskiego zakończyła się akcja charytatywna zorganizowana przez rodzime 11 bit studios. Dzięki wsparciu graczy kupujących This War of Mine do Ukraińskiego Czerwonego Krzyża trafi w sumie 3 732 350 zł. Część tej kwoty została już przekazana, a deweloper dziękuje i zachęca do udzielania dalszej pomocy ofiarom wojny.

Źródło: Twitter.

Oryginalna wiadomość:

W związku z wojną na Ukrainie mali i wielcy branży gier zorganizowali liczne akcje charytatywne. Jednym z pierwszych deweloperów, który podjął się tego typu działań, było 11 bit studios.

Twórcy przecenili posiadającą antywojenny przekaz grę This War of Mine wraz z DLC. Jednocześnie zapewnili, że cały przychód wygenerowany przez nią w dniach od 24 lutego do 3 marca 2022 roku trafi do Ukraińskiego Czerwonego Krzyża jako pomoc dla ofiar.

Dziś 11 bit studios poinformowało, że w owej akcji charytatywnej udało się już zebrać trzy miliony złotych. „Wasze wsparcie rozgrzewa nasze serca” – napisał deweloper na Twitterze. „Ukraina wciąż Was potrzebuje. Prosimy, nie przestawajcie”.

Źródło: Twitter.

Więcej informacji na temat wojny na Ukrainie znajdziesz tutaj.

Warto przypomnieć, iż w odpowiedzi na tę akcję gracze z Chin i Rosji przeprowadzili tzw. review bombing This War of Mine na Steamie. W jego wyniku ocena gry na platformie firmy Valve spadła o kilka punktów procentowych, ale wciąż pozostaje bardzo wysoka.