Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 kwietnia 2020, 12:17

Kultowy horror doczeka się serialu na HBO

Stacja HBO zamówiła serial oparty na filmowej serii horrorów Hellraiser. W projekt zaangażowany jest m.in. reżyser ostatniego kinowego Halloween oraz scenarzysta serialu Swamp Thing.

Kultowy horror doczeka się serialu na HBO - ilustracja #1
Serial ma kontynuować wątki z filmowej serii i rozszerzyć kanon fabularny marki o nowe elementy.

Mamy dobre wieści dla fanów twórczości Clive’a Barkera. Stacja HBO planuje nakręcenie serialu Hellraiser, bazującego na serii horrorów zapoczątkowanych w 1987 roku przez film emitowany u nas jako Hellraiser: Wysłannik piekieł.

Warto uściślić, że markę zapoczątkowała nowela Barkera Powrót z piekła (The Hellbound Heart), ale późniejsza filmowa adaptacja (wyreżyserowana zresztą przez tego pisarza) wprowadziła wiele zmian do tej historii, w tym przede wszystkim dużo więcej uwagi poświęciła Pinheadowi, który w pierwowzorze był jedynie wspomniany. Wykorzystanie nazwy Hellraiser przez HBO daje do zrozumienia, że serial oparty będzie właśnie na filmowej serii.

Produkcja nie jest tworzona jako remake. Zamiast tego serial uzna wiele wydarzeń z dotychczasowych odsłon marki za kanon. Tu możemy spodziewać się jednak pewnej wybiórczości, gdyż późniejsze części serii pozostawiały wiele do życzenia pod względem jakości.

Reżyserem kilku odcinków, w tym pierwszego, będzie David Gordon Green, który pełnił tę rolę m.in. przy filmie Halloween z 2018 roku. Za scenariusze odpowiadać mają - Mark Verheiden (m.in. seriale Swamp Thing, Daredevil oraz Constantine) oraz Michael Dougherty (znany z takich filmów jak Godzilla: King of the Monsters, Krampus czy Trick 'r Treat).

Co ciekawe, serial HBO nie jest jedynym nadchodzącym projektem bazującym na tej marce. Wytwórnia Spyglass ma w planach kinowy reboot, który nie będzie stanowił kontynuacji filmowej serii.

  1. Oficjalna strona HBO