Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2019, 11:23

autor: Aquma

Kooperacyjny survival horror GTFO ukaże się na wiosnę

Deweloper 10 Chambers Collective – pracujący obecnie nad horrorową strzelanką kooperacyjną GTFO – poinformował, że tytuł ukaże się na komputerach wiosną tego roku.

GTFO ukaże się na wiosnę. - Kooperacyjny survival horror GTFO ukaże się na wiosnę - wiadomość - 2019-02-27
GTFO ukaże się na wiosnę.

GTFO W SKRÓCIE:

  1. Procucent: 10 Chambers Collective
  2. Wydawca: 10 Chambers Collective
  3. Gatunek: kooperacyjna strzelanka / survival horror
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: wiosna 2019 r.

Studio 10 Chambers Collective – twórcy utrzymanej w konwencji survival horroru, kooperacyjnej strzelanki pierwszoosobowej GTFOzapowiedziało, że gra ukaże się na komputerach wiosną tego roku (niestety na razie nie mamy konkretnej daty). Deweloperzy opublikowali także przeszło dziesięciominutowy materiał, przedstawiający kulisy prac nad tym tytułem.

GTFO opowiada o grupie czterech osób uwięzionych w podziemnym kompleksie. Są tam przetrzymywani wbrew swojej woli i zmuszani do przynoszenia przedmiotów z głębin i wykonywania różnego rodzaju zadań dla bytu zwanego Strażnikiem (ang. Warden) – opowiada jeden z twórców, Simon Viklund.

Produkcja ma skupiać się na czteroosobowej kooperacji i oferować wymagającą rozgrywkę – przetrwanie będzie zależało od sprawnej współpracy. Zabawę wzbogaci specjalny tryb Kierownika Ekspedycji, który zadba o zapewnianie wyzwań na każdym kroku i umożliwi dostosowywanie poszczególnych parametrów gry. W omawianym tytule znajdziemy też podobno mroczną atmosferę i wysokiej klasy oprawą graficzną, opracowaną dzięki wykorzystaniu popularnego silnika Unity.

GTFO zostało zapowiedziane w czerwcu 2017 roku. Pół roku później, w czasie gali The Game Awards 2017, zaprezentowano pierwszy fragment rozgrywki. Tytuł jest debiutanckim projektem 10 Chambers Collective, ale warto odnotować, że omawiane studio zostało założone przez jednego z twórców serii PayDay – Ulfa Anderssona.

  1. GTFO – strona oficjalna