Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2021, 16:39

autor: Qskan

Kontrowersyjny walkower dla polskiej drużyny w CS:GO; poszło o skina

Drużyna CS:GO MAD DOG’S PACT uczestniczyła w turnieju kwalifikacyjnym do ESL Challenger Anaheim 2022. Jeden z meczów wywołał kontrowersje – po przegranym spotkaniu Polacy wygrali walkowerem.

W SKRÓCIE:
  1. Polska drużyna CS:GO – MAD DOG’S PACT – osiągnęła kontrowersyjny walkower w ostatnim (pierwotnie przegranym) meczu.
  2. Polacy zgłosili złamanie regulaminu przez przeciwnika, który miał aktywną skórkę do modelu terrorysty.
  3. Jednak zgłoszenie zostało wysłane do administratora dopiero po zakończeniu meczu zamiast w momencie zauważenia problemu.

Spośród wielu polskich drużyn CS:GO, które brały udział w kwalifikacjach do turnieju ESL Challenger Anaheim 2022, najgłośniejszy występ zaliczyła ekipa MAD DOG’S PACT. Bynajmniej nie za sprawą wyniku, który okazał się mierny. Nasi krajanie w eliminacyjnym meczu podejmowali drużynę bRUSH, która okazała się lepsza i wygrała wynikiem 16:9. Jednak ostatecznie to PACT został ogłoszony zwycięzcą; przeciwników zdyskwalifikowano za złamanie regulaminu. Jeden z graczy bRUSH podczas meczu korzystał ze skórki do modelu terrorysty. Jest to niedozwolone, ponieważ modele inne niż domyślne mogą zostać wykorzystane jako przewaga, o czym więcej piszemy tutaj.

Sęk w tym, że istnieją podejrzenia, iż skórka była tylko szukaniem dziury w całym. Sytuację na swoim Twitterze opisał sprawca całego zamieszania – zawodnik bRUSH, Emil „naesman" Nasman.

Kontrowersyjny walkower dla polskiej drużyny w CS:GO; poszło o skina - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/naezman/status/1465403731747422211

Gwoli wyjaśnień: Nasmanowi jeszcze w trakcie rozgrzewki zwrócono uwagę, że nie powinien korzystać ze skórki. 19-latek zastosował się do polecenia admina i wyłączył niedozwolony skin. Na jego nieszczęście skórka została zmieniona wyłącznie po stronie antyterrorystów. Po zamianie stron zawodnik nie wrócił do domyślnego wyglądu terrorysty, co potem obróciło się przeciwko niemu.

Sytuacja to o tyle niefortunna, że zespół bRUSH w pierwszej połowie (zanim regulamin został złamany) radził sobie bardzo dobrze (10:5 do przerwy). Można podejrzewać, że kiedy mecz zaczął iść nie po myśli Polaków, podjęli decyzję o zgłoszeniu adminowi feralnej skórki dopiero po zakończeniu spotkania, tak by można było oprotestować wynik.

Takie postawienie sprawy wydaje się niezbyt w duchu fair play ze strony PACT, chociaż kto wie, może faktycznie skórka u przeciwnika zrobiła dużą różnicę. Organizacja póki co nie skomentowała sprawy. Głos zabrał natomiast Mateusz „Sówek” Kowalczyk – właściciel drużyny Anonymo Esport, która swego czasu została pokrzywdzona w turnieju o większej skali (zachowaliśmy oryginalną pisownię):

[...] płaczu nie ma. Zdziwienie jest, że ten jeden skin w drugiej połowie spowodował chęć zgłoszenia w/o [walkowera – dop. red.].

Nadal bym czegoś takiego nigdy nie zgłosił. Po prostu.

My też przegrywaliśmy na słabsze teamy, ale po prostu trzeba się w pierś uderzyć i tyle.