Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2014, 18:15

autor: Meehow

Konferencja CD Projekt: status produkcji Wiedźmina 3, plany na 2014 rok

Podczas konferencji wynikowej firmy CD Projekt zdradzono garść szczegółów na temat statusu produkcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i podano powody przesunięcia daty jej premiery na luty 2015 roku. Firma podzieliła się również planami na bieżący rok.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Konferencja CD Projekt: status produkcji Wiedźmina 3, plany na 2014 rok - wiadomość - 2014-03-18
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Firma CD Projekt zorganizowała dzisiaj konferencję wynikową, na której zdradziła m.in. status produkcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, powód przesunięcia jej premiery na luty przyszłego roku, a także podzieliła się swoimi planami na rok bieżący. W jej trakcie zostało potwierdzone, że Wiedźmina 3 da się już w całości przejść, o czym pisaliśmy końcem stycznia. Zaimplementowane zostały wszystkie ważne elementy mechaniki i dialogi. Gotowe także są lokacje występujące w grze.

W chwili obecnej trwają nagrania głosów postaci dla wszystkich wersji językowych gry oraz produkcja fizycznych dodatków do edycji kolekcjonerskiej. Prace nad elementami graficznymi i animacjami zbliżają się ku końcowi.

Do zaimplementowania wciąż pozostaje część zadań pobocznych. Ponadto przeprowadzić należy testy mechaniki gry i odpowiednio ją zbalansować. Twórcy planują także prace nad zwiększaniem jakości zasobów graficznych, animacji, efektów i dźwięków, które zakończą się zaraz przed osiągnięciem przez Wiedźmina 3 statusu gold (zakończenie prac i gotowość do tłoczenia płyt). Nie zapomniano też o optymalizacji silnika gry – REDengine 3.

Na konferencji podano kilka powodów przełożenia premiery Wiedźmina 3 na luty 2015 roku. Do najważniejszych można zaliczyć mniejszą konkurencję w tym okresie, większą liczbę użytkowników konsol PlayStation 4 i Xbox One, a także, ważne z punktu widzenia graczy, lepsze dopracowanie gry. Wspomniano również o silniejszej kampanii marketingowej, która ma być skierowana do świadomych odbiorców, nie zaś nabywców prezentów pod choinkę.

Do tegorocznych planów firmy CD Projekt należy intensywna kampania marketingowa Wiedźmina 3, uruchomienie jego przedsprzedaży, stworzenie wiedźmińskich komiksów (w wersji papierowej i cyfrowej), a także wydanie gry planszowej Wiedźmin Gra Przygodowa (powstaje jej wersja na urządzenia mobilne) w trzecim kwartale 2014 roku.

Oprócz Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077, CD Projekt pracuje nad dwoma innymi tytułami. Pierwszym jest multiplatformowa gra mobilna (tworzona we współpracy z zewnętrznym studiem, mająca wykorzystywać zaawansowane możliwości tabletów i smartfonów), drugim zaś tajemniczy projekt, który powstawać ma już od roku. Wraz z jego oficjalną zapowiedzią pojawi się możliwość wzięcia udziału w beta-testach.