Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2012, 12:31

autor: sathorn

Kolejne Plants vs Zombies będzie wieloosobową strzelaniną?

Plotki i nieautoryzowane źródła twierdzą, że kolejna gra w świecie Plants vs Zombies będzie wieloosobową strzelaniną, przypominającą Team Fortress 2. Brzmi szalenie?

Wieloosobowa strzelanina w świecie Plants vs Zombies brzmi absolutnie absurdalnie, ale plotki wskazują, że nad taką grą pracuje zespół PopCap Games. Anonimowe źródło podało pierwsze wiadomości o tym projekcie.

Kolejne Plants vs Zombies będzie wieloosobową strzelaniną? - ilustracja #1

Informator serwisu Kotaku twierdzi, że mała grupa deweloperów w kampusie Burnaby, należącym do Electronic Arts (EA wykupiło PopCap Games w roku 2011 za ponad 750 milionów dolarów) pracuje nad grą z serii Plants vs Zombies. Nie będzie to jednak kolejny tower defense, a strzelanina, skupiająca się na trybie wieloosobowym, przeznaczona na konsole. Gra jest podobno w wysokim stopniu inspirowana Team Fortress 2.

Zespół zajmujący się tym projektem jest rzekomo złożony w głównej mierze z byłych pracowników EA Black Box – osób, które tworzyły serię Need for Speed i Skate.

Wieloosobowe, strzelankowe Plants vs Zombies wciąż nie dostało zielonego światła od szefostwa PopCap Games. Prace wciąż są we wczesnym stadium i dopiero w tym miesiącu projekt zostanie złożony do rozpatrzenia. Sprawa jest więc na ostrzu noża.

Kotaku przypomina, że już wcześniej wypłynęły na światło dzienne pewne czynniki, które mogły wskazywać na taki stan rzeczy. PopCap Games zamieściło interesujące ogłoszenia o pracę. Szukano m.in. animatora 3D i projektanta poziomów do trybów wieloosobowych.

Plants vs Zombies to hit z 2009 roku, który zadebiutował na komputerach osobistych, aby później pojawić się na szeregu innych platform: Xboksie 360, PlayStation 3, Nintendo DS, a ostatnio PlayStation Vita. Gra polega na zorganizowaniu obrony przed nawałnicami zombie, przy pomocy różnorodnych roślin, które atakują przeciwników.