Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2013, 14:44

autor: Adrian Werner

Kolejne gry zaakceptowane przez Steam Greenlight (m.in. 7 Days To Die, INFRA, Maia i Satellite Reign)

Firma Valve opublikowała nową listę gier zaakceptowanych na Steam dzięki usłudze Greenlight. Tym razem wśród szczęśliwych produkcji znalazły się m.in. survivalowe sandboksy 7 Days To Die i Stranded Deep, strategie Maia i Door Knickers oraz przygodówki The 7th Guest i INFRA.

Wśród zaakceptowanych gier znalazł się projekt Satellite Reign, czyli duchowy spadkobierca Syndicate Wars. - Kolejne gry zaakceptowane przez Steam Greenlight (m.in. 7 Days To Die, INFRA, Maia i Satellite Reign) - wiadomość - 2013-08-09
Wśród zaakceptowanych gier znalazł się projekt Satellite Reign, czyli duchowy spadkobierca Syndicate Wars.

Studio Valve opublikowało nową listę produkcji, które zostały zaakceptowane do dystrybucji na serwisie Steam dzięki głosom oddanym przez samych użytkowników w ramach usługi Greenlight.

 1. 7 Days To Die
 2. The 7th Guest
 3. Crashtastic
 4. The Dead Linger
 5. Door Kickers
 6. INFRA
 7. Maia
 8. Nekro
 9. The Novelist
 10. Paranomal
 11. Satellite Reign
 12. Stranded Deep
 13. Strike Vector
 14. Viscera Cleanup Detail
 15. Wayfarer: The Outer Reaches

Większość z zaakceptowanych tym razem gier to dobrze znane produkcje niezależne, o których w ostatnich miesiącach było całkiem głośno. Szczęście dopisało jednak również kilku mniej rozpoznawalnym projektom. Do tej drugiej kategorii należy survivalowe Stranded Deep. Gra pozwoli na wcielenie się w człowieka, który przeżył katastrofę samolotu i musi znaleźć sposób na przetrwanie aż do dotarcia na miejsce pomocy.

Wirtualny świat będzie generowany losowo i gęsto zapełniony masą różnych niebezpieczeństw. Podczas zabawy zmuszeni zostaniemy do gromadzenia zapasów, polowania, nurkowania w miejscach zamieszkałych przez rożne wodne drapieżniki oraz budowania schronień. Sami będziemy konstruowali wszystkie przedmioty, a przeżycie utrudni dynamiczny system pogodowy oraz realistyczny silnik fizyczny kontrolujący ruch wody w morzu.

Z kolei w INFRA wcielimy się w inżyniera specjalizującego się w analizowaniu uszkodzeń architektonicznych. Podczas jednej z rutynowych kontroli dokonywanych w strukturach podziemnych dochodzi do wypadku, który sprawia, że wszystko zaczyna powoli walić mu się na głowę. Bohater będzie musiał znaleźć sposób na wydostanie się na powierzchnię.

Inżynier uzbrojony ma być jedynie w latarkę i spryt, a gra skoncentruje się wyłącznie na eksploracji oraz zagadkach. Rozwiązywanie łamigłówek opierać się będzie głównie na właściwym stosowaniu zasad fizyki. Nie zabraknie też wyzwań wymagających manipulowania systemami elektrycznymi. W trakcie kampanii szybko okaże się, że uszkodzeniu uległa praktycznie większość struktur w mieście i ostatecznie to na naszych barkach spocznie zadanie ocalenia wszystkich. Dzięki temu podczas zabawy zwiedzimy wiele różnorodnych lokacji, a twórcy będą mogli zaoferować sporą różnorodność zagadek.

 1. Steam Greenlight - strona oficjalna