Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka INFRA (PC)

INFRA PC

Przygotowana przez niezależne studio Loiste Interactive przygodowa gra akcji z elementami logicznymi, koncentrująca się na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | indie

PC Windows
Okładka INFRA (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16stycznia2016

16stycznia2016

Steam

INFRA to stworzona na silniku Source oryginalna gra przygodowa, za której powstaniem stoi niezależne, międzynarodowe studio Loiste Interactive. Celem twórców było zaprojektowanie tytułu polegającego na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek bez posługiwania się jakąkolwiek bronią, obecną w większości współczesnych produkcji.

W grze INFRA przyjdzie nam wcielić się w inżyniera, którego specjalnością jest analiza strukturalna wad oraz uszkodzeń architektonicznych. Podczas jednej z rutynowych kontroli przeprowadzanych w podziemnym kompleksie dochodzi do katastrofy, skutkiem której bohater zostaje uwięziony w zasypanym gruzem labiryncie korytarzy. Okazuje się również, że katastrofa może mieć wpływ na losy całego miasta. Nasz protagonista stanie przed trudnym wyborem: spełnić swój obowiązek i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców czy ratować własne życie, za wszelką cenę wydostając się na powierzchnię?

Akcja gry ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Rozgrywka skupia się na przemierzaniu podziemnych struktur, pełnych ukrytych przejść i unikalnych pomieszczeń, korzystając z różnorakich pojazdów, a nawet metra. Nasz bohater uzbrojony jedynie w latarkę i własny spryt musi sprostać sporej liczbie zagadek, wymagających zastosowania praw mechaniki i elektryki. Unikając niebezpieczeństw musi przetrwać w grożącym zawaleniem kompleksie i zapobiec kolejnej, zagrażającej życiu mieszkańców katastrofie.

Zgodnie z zamysłem autorów, w grze nie doświadczymy spektakularnych wybuchów ani potężnych broni. Zamiast tego otrzymujemy trzymającą w napięciu grę przygodową, wymagającą cierpliwości i logicznego myślenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe INFRA

odpowiednia dla każdego wieku

Kolejne gry zaakceptowane przez Steam Greenlight (m.in. 7 Days To Die, INFRA, Maia i Satellite Reign)
Kolejne gry zaakceptowane przez Steam Greenlight (m.in. 7 Days To Die, INFRA, Maia i Satellite Reign)

wiadomość9 sierpnia 2013

Firma Valve opublikowała nową listę gier zaakceptowanych na Steam dzięki usłudze Greenlight. Tym razem wśród szczęśliwych produkcji znalazły się m.in. survivalowe sandboksy 7 Days To Die i Stranded Deep, strategie Maia i Door Knickers oraz przygodówki The 7th Guest i INFRA.