Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2018, 12:30

autor: AlexB

Kingdom Come: Deliverance - znamy ostateczne wymagania sprzętowe

Podczas wczorajszej sesji AMA w serwisie Reddit poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe ambitnej gry RPG Kingdom Come: Deliverance. Dzieło czeskiego studia Warhorse zadebiutuje 13 lutego na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

Podróże przez las w Kingdom Come: Deliverance będą tak samo klimatyczne, jak i niebezpieczne. - Kingdom Come: Deliverance - znamy ostateczne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2018-01-24
Podróże przez las w Kingdom Come: Deliverance będą tak samo klimatyczne, jak i niebezpieczne.

Zaplanowana na 13 lutego tego roku premiera Kingdom Come: Deliverance, czyli ambitnego historycznego RPG-a od studia Warhorse, zbliża się wielkimi krokami. Aby dodatkowo podgrzać atmosferę przed oficjalnym debiutem, deweloperzy zza naszej południowej granicy wzięli wczoraj udział w sesji AMA w serwisie Reddit, podczas której odpowiadali na pytania społeczności (pełen jej zapis możecie przeczytać tutaj). Jednym z najbardziej istotnych fragmentów tego wydarzenia było oficjalne potwierdzenie wymagań sprzętowych wersji gry na PC. Można je znaleźć na Steamie. Oto one:

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: OS 64-bit Windows 7 lub 64-bit Windows 8 (8.1)
 • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz, AMD CPU Phenom II X4 940
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta grafiki: Nvidia GPU GeForce GTX 660, AMD GPU Radeon HD 7870
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 30 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: OS 64-bit Windows 7 lub 64-bit Windows 8 (8.1)
 • Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz, AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta grafiki: Nvidia GPU GeForce GTX 1060, AMD GPU Radeon RX 580
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 30 GB
 • Karta dźwiękowa: Creative SOUND BLASTER Zx

Jak widać, minimalne wymagania pełnej wersji są wyraźnie niższe od tych znanych z pierwszych edycji beta (wymagały one chociażby 16 GB RAM-u – via Game-Debate). Najwyraźniej zatem twórcom udało się całkiem nieźle zoptymalizować swoją grę, choć oczywiście pozostaje pytanie, jak faktycznie będzie ona działała na podanej specyfikacji.

Czescy rycerze dowiedzieli się, że w pobliskiej wiosce przedpremierowo sprzedają egzemplarze Kingdom Come: Deliverance. - Kingdom Come: Deliverance - znamy ostateczne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2018-01-24
Czescy rycerze dowiedzieli się, że w pobliskiej wiosce przedpremierowo sprzedają egzemplarze Kingdom Come: Deliverance.

W kontekście wymagań warto jeszcze zaznaczyć, że podczas AMA twórcy zdradzili, iż premierowa wersja Kingdom Come: Deliverance nie będzie posiadała wsparcia dla HDR. Nie pojawi się ono również w dużym Day One Patch, który został potwierdzony podczas rozmowy z fanami. Nie wiadomo, czy gracze doczekają się go w przyszłości.

Przypominamy, że Kingdom Come: Deliverance zadebiutuje również na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Mimo dość mieszanych opinii ze strony niektórych mediów branżowych, wygłaszanych na podstawie gameplayów, tytuł ten jest wyczekiwany przez sporą rzeszę graczy. Produkcji RPG osadzonych w historii nie ma bowiem na rynku zbyt wiele. Samo studio Warhorse również może być przyczyną wzmożonego zainteresowania. Pracują w nim współtwórcy pierwszej i drugiej części serii Mafia. Wielu uznało, że komu, jak komu, ale właśnie im należy się pewien kredyt zaufania.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.