Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2018, 12:30

autor: AlexB

Kingdom Come: Deliverance - znamy ostateczne wymagania sprzętowe

Podczas wczorajszej sesji AMA w serwisie Reddit poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe ambitnej gry RPG Kingdom Come: Deliverance. Dzieło czeskiego studia Warhorse zadebiutuje 13 lutego na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

Podróże przez las w Kingdom Come: Deliverance będą tak samo klimatyczne, jak i niebezpieczne. - Kingdom Come: Deliverance - znamy ostateczne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2018-01-24
Podróże przez las w Kingdom Come: Deliverance będą tak samo klimatyczne, jak i niebezpieczne.

Zaplanowana na 13 lutego tego roku premiera Kingdom Come: Deliverance, czyli ambitnego historycznego RPG-a od studia Warhorse, zbliża się wielkimi krokami. Aby dodatkowo podgrzać atmosferę przed oficjalnym debiutem, deweloperzy zza naszej południowej granicy wzięli wczoraj udział w sesji AMA w serwisie Reddit, podczas której odpowiadali na pytania społeczności (pełen jej zapis możecie przeczytać tutaj). Jednym z najbardziej istotnych fragmentów tego wydarzenia było oficjalne potwierdzenie wymagań sprzętowych wersji gry na PC. Można je znaleźć na Steamie. Oto one:

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: OS 64-bit Windows 7 lub 64-bit Windows 8 (8.1)
 • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz, AMD CPU Phenom II X4 940
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta grafiki: Nvidia GPU GeForce GTX 660, AMD GPU Radeon HD 7870
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 30 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: OS 64-bit Windows 7 lub 64-bit Windows 8 (8.1)
 • Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz, AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
 • Pamięć: 12 GB RAM
 • Karta grafiki: Nvidia GPU GeForce GTX 1060, AMD GPU Radeon RX 580
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 30 GB
 • Karta dźwiękowa: Creative SOUND BLASTER Zx

Jak widać, minimalne wymagania pełnej wersji są wyraźnie niższe od tych znanych z pierwszych edycji beta (wymagały one chociażby 16 GB RAM-u – via Game-Debate). Najwyraźniej zatem twórcom udało się całkiem nieźle zoptymalizować swoją grę, choć oczywiście pozostaje pytanie, jak faktycznie będzie ona działała na podanej specyfikacji.

Czescy rycerze dowiedzieli się, że w pobliskiej wiosce przedpremierowo sprzedają egzemplarze Kingdom Come: Deliverance. - Kingdom Come: Deliverance - znamy ostateczne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2018-01-24
Czescy rycerze dowiedzieli się, że w pobliskiej wiosce przedpremierowo sprzedają egzemplarze Kingdom Come: Deliverance.

W kontekście wymagań warto jeszcze zaznaczyć, że podczas AMA twórcy zdradzili, iż premierowa wersja Kingdom Come: Deliverance nie będzie posiadała wsparcia dla HDR. Nie pojawi się ono również w dużym Day One Patch, który został potwierdzony podczas rozmowy z fanami. Nie wiadomo, czy gracze doczekają się go w przyszłości.

Przypominamy, że Kingdom Come: Deliverance zadebiutuje również na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Mimo dość mieszanych opinii ze strony niektórych mediów branżowych, wygłaszanych na podstawie gameplayów, tytuł ten jest wyczekiwany przez sporą rzeszę graczy. Produkcji RPG osadzonych w historii nie ma bowiem na rynku zbyt wiele. Samo studio Warhorse również może być przyczyną wzmożonego zainteresowania. Pracują w nim współtwórcy pierwszej i drugiej części serii Mafia. Wielu uznało, że komu, jak komu, ale właśnie im należy się pewien kredyt zaufania.