Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2015, 20:55

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Kingdom Come: Deliverance - premiera przełożona na 2016 rok

Możemy chyba mówić o pladze – do produkcji, których premiery zostały przełożone, dołączyło właśnie Kingdom Come: Deliverance. Twórcy ufundowanej przez internautów gry nieoczekiwanie poinformowali, że nie ukaże się się ona w tym, a dopiero w przyszłym roku. Wcześniej jednak odbędą się testy beta tytułu.

Pełna wersja Kingdom Come: Deliverance pojawi się dopiero w 2016 roku. - Kingdom Come: Deliverance ukaże się dopiero w 2016 roku - wiadomość - 2015-04-02
Pełna wersja Kingdom Come: Deliverance pojawi się dopiero w 2016 roku.

Według wstępnych planów, Kingdom Come: Deliverance – RPG osadzony w realiach średniowiecznych, który ma charakteryzować się brakiem elementów fantastycznych – miało ukazać się pod koniec tego roku. Przedstawiciele odpowiedzialnego za grę studia Warhorse poinformowali jednak, że tytuł się spóźni i ukaże się latem przyszłego roku, aczkolwiek konkretnego terminu nie podano (co ciekawe, wzmianka o poślizgu znalazła się w rozesłanej do mediów wiadomości poświęconej szykowanym zmianom w trwających testach alfa…). Mimo to część graczy (szczególnie ci, którzy wsparli twórców w trakcie zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter) będzie miało okazję zagrać w produkcję w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pod koniec tego roku wystartuje jej beta. Szczegółów na ten temat na razie brak, ale wiadomo, że będą mogli wziąć w niej udział użytkownicy Steama, choć zapewne za określoną opłatą.

Kingdom Come: Deliverance to produkcja powstająca w czeskim studiu Warhorse założonym m.in. przez byłych pracowników 2K Czech, zespołu odpowiedzialnego za stworzenie dwóch części Mafii. Jedną z głównych cech gry ma być realizm – tytuł przeniesie graczy do świata osadzonego w realiach średniowiecza, w którym nie pojawi się magia ani inne elementy fantastyczne. Przywiązanie deweloperów do autentyczności znajdzie też odzwierciedlenie w mechanizmach rozgrywki, w tym na przykład w systemie walki.