Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2019, 08:44

autor: Aquma

King Gothalion również porzuca Twitcha na rzecz Mixera

Cory „King Gothalion” Michael - organizator znanego fanom Destiny konwentu GuardianCon - poinformował, że od jutra będzie streamował wyłącznie na Mixerze. To kolejny popularny streamer, który porzucił Twitcha na rzecz platformy Microsoftu.

King Gothalion będzie streamował na Mixerze. - King Gothalion również porzuca Twitcha na rzecz Mixera - wiadomość - 2019-10-28
King Gothalion będzie streamował na Mixerze.

Kolejny - po Ninjy oraz Shroudzie - popularny streamer postanowił porzucić platformę Twitch na rzecz Mixera znajdującego się w posiadaniu Microsoftu. Mowa o Corym „Kingu Gothalionie” Michaelu - jednym z organizatorów tzw. GuardianConu, czyli konwentu dla fanów Destiny, który odbywa się co roku w Orlando w stanie Floryda. Warto odnotować, że na Twitchu omawianego streamera śledzi przeszło milion osób. King Gothalion poinformował o swojej decyzji w filmie opublikowanym na Twitterze. Zmiana wejdzie w życie 29 października (jutro).

Sądziłem, że to będzie trudna decyzja, ale szczerze mówiąc, to było proste. Wierzę, że bliższa współpraca z Xboxem i Microsoftem nie tylko pomoże nam nadać pęd temu, co robimy, ale także to, co zawsze było ważne dla naszego kanału, pozwoli zrobić coś dobrego w gamingu. Począwszy od pomocy nadawcom w zakładaniu własnej działalności, przez mentoring rosnących streamerów, zbieranie pieniędzy na cele charytatywne i organizowanie takich wydarzeń jak GuardianCon i GCX - w kontekście tego wszystkiego ma sens partnerstwo takie jak to, w którym potencjalnie mogę wpływać na samą platformę, nie mówiąc już o wsparciu jednej z największych marek w branży gier, Xboksa - stwierdził Cory Michael na opublikowanym filmie.

Detale kontraktu zawartego pomiędzy Corym Michaelem i Mixerem nie są znane, ale można spodziewać się, że Microsoft zaoferował streamerowi lepsze warunki finansowe. Portal Engadget sugeruje, że dla Ninjy głównym benefitem były mniejsze ograniczenia w zakresie umów licencyjnych z firmami trzecimi - nie da się wykluczyć, że podobnie jest z Kingiem Gothalionem.

Wygląda na to, że Microsoft nie zamierza poprzestawać na jednej czy dwóch osobach i chyba planuje konsekwentnie podkradać” Twitchowi kolejnych streamerów, którzy przez lata budowali swoją popularność na platformie należącej do koncernu Amazon. Czy taka strategia przyniesie oczekiwane rezultaty i pozwoli Mixerowi urosnąć? Czas pokaże.

  1. Twitch - strona oficjalna
  2. Mixer - strona oficjalna
  3. Microsoft - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.