Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 12 listopada 2022, 20:57

Kiedy jest Black Friday, Black Week i Cyber Monday w Polsce? Odpowiadamy

Black Friday 2022 coraz bliżej. Jeśli jesteście zaciekawieni historią tego święta lub zastanawiacie się kiedy ono wypada, to tutaj znajdziecie odpowiedź.

Black Friday 2022 zbliża się wielkimi krokami. W polskich sklepach już pojawiają się promocje związane z tym świętem zakupów. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zbiór podstawowych informacji na temat tego wydarzenia.

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was tekst, w którym dla Waszej wygody zebraliśmy wszystkie promocje organizowane przez polskie sklepy.

Lista promocji na Black Friday 2022

Co to jest Czarny Piątek?

Black Friday uznawany jest za największe święto zakupów, w czasie którego w sklepach organizowane są wielkie obniżki i promocje. Pierwotnie wydarzenie to celebrowano jedynie w Stanach Zjednoczonych. Z czasem jednak jego zasięg wzrósł i Czarny Piątek zawitał również do Polski.

Black Friday przypada tradycyjnie w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. Dzień ten uznawany jest za początek sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem.

Kiedy Black Week 2022?

Black Week to w teorii tydzień, w którym ma miejsce Black Friday. Jest to więc ostatni tydzień listopada. W tym przypadku jednak nie ma konkretnych dat – każdy sklep ustala to według własnego uznania.

W Polsce często Black Week trwa praktycznie cały listopad. W tym czasie regularnie pojawiają się kolejne promocje. Rotacja przecenionych produktów jest duża, więc warto regularnie przeglądać oferty sklepów.

Black Friday 2022 – kiedy w Polsce?

Jak już wcześniej wspomniano, Black Friday przypada na pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. W przełożeniu na nasze realia jest to ostatni piątek miesiąca. W tym roku wypada on 25 listopada. W naszym kraju jednak sklepy często startują z promocjami znacznie wcześniej, nawet na kilka tygodni przed właściwym świętem.

  1. Black Weeks w Media Markt; biurka i elektronika w niższej cenie
  2. Xbox Series S w promocji na Black Friday w RTV Euro AGD

Cyber Monday 2022 – kiedy przypada i co to jest?

W czystej teorii promocje organizowane w Black Friday odbywają się w sklepach stacjonarnych. Cyfrowy poniedziałek to zaś dzień, w którym możemy zapolować na okazje w Internecie.

Teoretycznie wydarzenie to przypada w Polsce na 28 listopada. W praktyce w naszym kraju jednak różnica między Black Friday i Cyber Monday praktycznie nie istnieje i często zlewają się one w jedną całość.

Więcej ciekawych ofert i promocji na gry, sprzęt i akcesoria dla graczy znajdziesz na naszej specjalnej stronie promocje.gry-online.pl.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej