Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 sierpnia 2019, 12:06

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Kevin sam w domu – marka zostanie wskrzeszona przez Disneya

Disney szykuje rebooty kilku kultowych tytułów z katalogu wytwórni 20th Century Fox. Nowych wersji doczekają się między innymi: Noc w muzeum, Fałszywa dwunastka, Dziennik cwaniaczka oraz Kevin sam w domu.

Na zdjęciu (od lewej): Macaulay Culkin jako Kevin, Daniel Stern jako Marv oraz Joe Pesci jako Harry. - Kevin sam w domu – marka zostanie wskrzeszona przez Disneya - wiadomość - 2019-08-07
Na zdjęciu (od lewej): Macaulay Culkin jako Kevin, Daniel Stern jako Marv oraz Joe Pesci jako Harry.
W SKRÓCIE:
  • The Walt Disney Company szykuje rebooty popularnych marek od 20th Century Fox na potrzeby plaformy streamingowej Disney+;
  • jednym ze wskrzeszonych w ten sposób tytułów ma być Kevin sam w domu;
  • wciąż nie wiadomo, czy nowe produkcje będą serialami czy filmami pełnometrażowymi.

Bob Iger, prezes i dyrektor generalny amerykańskiej korporacji The Walt Disney Company, podczas konferencji towarzyszącej kwartalnemu sprawozdaniu finansowemu ogłosił, że jego firma zamierza w najbliższej przeszłości wskrzesić kilka kultowych marek z katalogu wytwórni 20th Century Fox. Szef korporacji kojarzonej z myszką Miki wymienił przy tym takie tytuły, jak: Kevin sam w domu, Noc w muzeum, Fałszywa dwunastka oraz Dziennik cwaniaczka.

Nowe produkcje miałyby powstać na potrzeby platformy streamingowej Disney+, której start w Stanach Zjednoczonych zaplanowano na 12 listopada tego roku. Nie podano jednak, czy rebooty będą serialami, czy też filmami pełnometrażowymi, jak ich pierwowzory. Bob Iger zaznacza, że marki zostaną „przemodelowane pod nową generację widzów”. Według plotek zasłyszanych przez Jeffa Sneidera z serwisu Collider, reboot serii Kevin sam w domu miałby opowiadać o małżeństwie wypowiadającym wojnę młodemu złodziejowi (czyli odwrotnie niż w pierwowzorze, w którym to dziecko broniło się przed dorosłymi włamywaczami).

Film Kevin sam w domu (ang. Home Alone), w reżyserii Chrisa Columbusa, ukazał się w 1990 roku i opowiadał o ośmioletnim Kevinie McCallisterze (w tej roli Macaulay Culkin), który w pojedynkę musiał bronić swojego domu przed rabusiami, gdyż jego rodzina, przez roztargnienie, zapomniała zabrać go ze sobą do Paryża. Dzieło doczekało się czterech kontynuacji: Kevin sam w Nowym Jorku (1992), Alex sam w domu (1997), Kevin sam w domu 4 (2002) oraz Finn sam w domu: Świąteczny skok (2012).

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Disney+