Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 września 2020, 18:41

autor: washi

Keanu Reeves podbija Kickstarter - zbiórka osiągnęła ogromną popularność

Keanu Reeves to popularny aktor, ale i człowiek o wielu talentach — teraz pracuje nad własnym komiksem, ale potrzebuje pieniędzy, aby go wydać. Zorganizował zbiórkę, która bardzo szybko osiągnęła niesamowitą popularność, a fani przekroczyli założony przez twórców cel w godzinę.

Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Keanu Reeves tworzy komiks pod tytułem BRZRKR. Od 1 września na portalu crowdfundingowym Kickstarter trwa zbiórka właśnie na ten projekt. Twórcy założyli, że będą potrzebować 50 tysięcy dolarów — jednak fani już w godzinę uzbierali tę kwotę. Na ten moment akcję wsparło ponad 4 tysiące osób, a zebrano już 480 tysięcy dolarów — czyli ponad 9 razy więcej niż założony cel.

BRZRKR będzie historią o nieśmiertelnym wojowniku Berzerkerze, który żyje na naszej Ziemi już 80 tysięcy lat i jest synem boga wojny. Ów półbóg musi poradzić sobie we współczesnym świecie, więc zaczyna współpracować z rządem USA, tocząc bitwy zbyt gwałtowne i niebezpieczne dla kogokolwiek innego. W zamian Berzerker otrzyma to, czego najbardziej pragnie — prawdę o jego niekończącym się życiu i wiedzę, w jaki sposób może je zakończyć.

Keanu Reeves podbija Kickstarter - zbiórka osiągnęła ogromną popularność - ilustracja #1
Główny bohater wizualnie przypomina Keanu Reevesa.

Reeves stworzy komiks, współpracując z Mattem Kindtem (Folklords, Justice League of America) oraz Ronem Garneyem (Wolverine, Kapitan Ameryka). Za oprawę wizualną odpowiadać będą ilustrator Alessandro Vitti, który pracował przy tytułach z bohaterami Marvela, oraz kolorysta Bill Crabtree (Invincible, The Sixth Gun). Tekstem natomiast zajmie się Clem Robins (Hellboy), a sam komiks ukaże się na rynku dzięki wydawnictwu BOOM! Studios. Warto zaznaczyć też, że Keanu Reeves wyraził chęć zagrania w filmie na jego podstawie.

Keanu Reeves podbija Kickstarter - zbiórka osiągnęła ogromną popularność - ilustracja #2

Fani, którzy wesprą zbiórkę, mogą liczyć również na gest wdzięczności za okazaną pomoc. Kwoty, jakie możemy wpłacić, są różne. Najtańsza opcja pozwoli nam na zamówienie przedpremierowo trzech pierwszych tomów, które zostaną wysłane kolejno we wrześniu 2021 roku oraz kwietniu i wrześniu 2022 roku. Natomiast osoby, które wybrały najdroższą, wyprzedaną już opcję, otrzymają między innymi grafikę z podpisem Keanu Reevesa oraz wystąpią gościnnie w komiksie.