Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 16 maja 2023, 13:54

Kapitan w Wartales - jak zdobyć i zastosować

Jeśli zastanawiacie się co robi Kapitan w Wartales, to tutaj znajdziecie odpowiedź. Poniższy poradnik zawiera bowiem najistotniejsze informacje na temat tej rangi.

Źródło fot. Shiro Games
i

Wartales opuściło wczesny dostęp. Oznacza to, że gracze mogą wreszcie cieszyć się ukończonym tytułem. Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę ze strategią, to zapewne zastanawiacie się, jaka jest rola Kapitanów. Stąd dowiecie się, co daje awans do tej rangi.

Wartales – jak awansować na Kapitana?

W czasie zabawy pokierujesz grupką najemników i z ich pomocą realizować będziesz mniej lub bardziej szlachetne zadania. Walczcie i wykonujcie misje, a po pewnym czasie, gra poinformuje Was o tym, że możecie awansować jednego z Waszych podopiecznych na Kapitana.

Wartales – co daje awans na Kapitana?

Kapitan w Wartales działa jako źródło motywacji dla reszty oddziału. Posiada on umiejętność Mobilizacja Drużyny, którą generuje bonusową ilość Punktów Odwagi dla kompanów znajdujących się na określonym obszarze. Dzięki temu zyskacie dodatkową możliwość do wyprowadzenia potężniejszych ataków. Należy mieć jednak na uwadze, że zdolność tą można użyć tylko raz na potyczkę. Musicie więc dokładnie przemyśleć, kiedy z niej skorzystać.

Dodatkowo Kapitan może generować po jednym bonusowym Punkcie Odwagi za odpoczynek w obozie. Aby z tego skorzystać, musi on zostać przypisany do Tablicy Strategii. Obiekt ten można stworzyć przy Warsztacie. Poza tym awans do tego stopnia nie gwarantuje żadnych dodatkowych premii do statystyk postaci.

Wartales – poradnik i interaktywna mapa

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Znajdziecie tam informacje, które ułatwią Wam zabawę w Wartales. Ponadto redaktorzy z serwisu Gamepressure stworzyli ciekawą interaktywną mapę gry. Nanieśli na nią wiele przydatnych miejsc. Warto więc poświęcić jej chwilę.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej