Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 maja 2016, 10:01

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Z daleka - weekendowe premiery filmowe

Początek maja w polskich kinach to jeden wielki hit - Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - i kilku zawodników wagi piórkowej, którzy są skierowani do zupełnie innej publiczności.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Drugi, obok starcia Batmana i Supermana, najbardziej oczekiwany pojedynek superbohaterów w tym roku pochodzi ze studia Marvel. Kapitan Ameryka i Iron Man staną po przeciwnych stronach barykady, gdy rząd wymusi na herosach podporządkowanie się nowym zasadom mającym lepiej kontrolować działania tych niezwykłych jednostek. Tony Stark – zwykle działający poza regułami – dojrzał, by powiedzieć „tak”, natomiast Steve Rogers zrobi wszystko, by pomóc najlepszemu kumplowi, będącemu poza prawem Bucky'emu Barnesowi. Jeśli wierzyć recenzjom, to Marvel znowu okazał się być lepszy od DC i osadzenie nawet tak wypełnionego postaciami i wątkami filmu w ugruntowanym uniwersum musiało zakończyć się sukcesem. Czy faktycznie tak jest? Wielu z Was na pewno się o tym przekona.

 1. Reżyseria: bracia Russo
 2. Tytuł oryginalny: Captain America: Civil War
 3. Grają: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Paul Rudd

Z daleka

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Nagrodzony Złotym Lwem na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Wenecji wenezuelski dramat z wątkiem kryminalnym. Poznajemy Armando, bogatego faceta w średnim wieku, który nie może poradzić sobie z przeszłością. Sposobem na wentylowanie emocji jest zapraszanie do domu młodych mężczyzn w celach nie do końca seksualnych. Jedna z takich relacji pogłębia się, ma miejsce pobicie, śledzenie... Najważniejszy jest wątek obyczajowy, choć Z daleka nie jest romansem. Krytycy docenili duszny klimat, aktorskie kreacje, buzujące pod powierzchnią emocje i to, w jaki sposób reżyser wyprowadza widza w pole. Film z zupełnie drugiego bieguna kinematografii, ale być może znajdzie fanów?

 1. Reżyseria: Lorenzo Vigas
 2. Tytuł oryginalny: Desde alla
 3. Grają: Alfredo Castro, Luis Silva, Jerico Montilla

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. #WSZYSTKOGRA (polski, dziejący się współcześnie musical z Kingą Preis i Stanisławą Celińską),
 2. Młody mesjasz (historia przedstawia niezwykłe życie nastoletniego Jezusa),
 3. Niebo na ziemi (szwedzki komediodramat muzyczny o reaktywowaniu podupadającego kościelnego chóru(,
 4. Pycha (komediodramat o pewnym architekcie, który zaplanował sobie czas i miejsce własnej śmierci),
 5. Dzielny kogut Maniek (animacja dla najmłodszych),
 6. Karlsson z dachu (jeszcze jedna animacja dla najmłodszych).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.