Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 maja 2016, 10:01

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Z daleka - weekendowe premiery filmowe

Początek maja w polskich kinach to jeden wielki hit - Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - i kilku zawodników wagi piórkowej, którzy są skierowani do zupełnie innej publiczności.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Drugi, obok starcia Batmana i Supermana, najbardziej oczekiwany pojedynek superbohaterów w tym roku pochodzi ze studia Marvel. Kapitan Ameryka i Iron Man staną po przeciwnych stronach barykady, gdy rząd wymusi na herosach podporządkowanie się nowym zasadom mającym lepiej kontrolować działania tych niezwykłych jednostek. Tony Stark – zwykle działający poza regułami – dojrzał, by powiedzieć „tak”, natomiast Steve Rogers zrobi wszystko, by pomóc najlepszemu kumplowi, będącemu poza prawem Bucky'emu Barnesowi. Jeśli wierzyć recenzjom, to Marvel znowu okazał się być lepszy od DC i osadzenie nawet tak wypełnionego postaciami i wątkami filmu w ugruntowanym uniwersum musiało zakończyć się sukcesem. Czy faktycznie tak jest? Wielu z Was na pewno się o tym przekona.

 1. Reżyseria: bracia Russo
 2. Tytuł oryginalny: Captain America: Civil War
 3. Grają: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Paul Rudd

Z daleka

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Nagrodzony Złotym Lwem na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Wenecji wenezuelski dramat z wątkiem kryminalnym. Poznajemy Armando, bogatego faceta w średnim wieku, który nie może poradzić sobie z przeszłością. Sposobem na wentylowanie emocji jest zapraszanie do domu młodych mężczyzn w celach nie do końca seksualnych. Jedna z takich relacji pogłębia się, ma miejsce pobicie, śledzenie... Najważniejszy jest wątek obyczajowy, choć Z daleka nie jest romansem. Krytycy docenili duszny klimat, aktorskie kreacje, buzujące pod powierzchnią emocje i to, w jaki sposób reżyser wyprowadza widza w pole. Film z zupełnie drugiego bieguna kinematografii, ale być może znajdzie fanów?

 1. Reżyseria: Lorenzo Vigas
 2. Tytuł oryginalny: Desde alla
 3. Grają: Alfredo Castro, Luis Silva, Jerico Montilla

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. #WSZYSTKOGRA (polski, dziejący się współcześnie musical z Kingą Preis i Stanisławą Celińską),
 2. Młody mesjasz (historia przedstawia niezwykłe życie nastoletniego Jezusa),
 3. Niebo na ziemi (szwedzki komediodramat muzyczny o reaktywowaniu podupadającego kościelnego chóru(,
 4. Pycha (komediodramat o pewnym architekcie, który zaplanował sobie czas i miejsce własnej śmierci),
 5. Dzielny kogut Maniek (animacja dla najmłodszych),
 6. Karlsson z dachu (jeszcze jedna animacja dla najmłodszych).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej