Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2022, 21:02

Polski hack'n'slash Kajko i Kokosz: Na plasterki z pierwszym gameplayem

Twórcy polskiej gry Kajko i Kokosz: Na plasterki udostępnili pierwszy materiał prezentujący rozgrywkę. Nie wypada niestety najlepiej.

Źródło grafiki powyżej: Starving Pixels na YouTube.

Kajko i Kokosz ostatnimi czasy przeżywają swoisty renesans, w dużej mierze dzięki serialowi Netfliksa, który emitowany jest na platformie od lutego zeszłego roku. Po ponad pół roku od premiery widowiska polskie studio Starving Pixels zapowiedziało nową grę z uniwersum. Mowa o Kajku i Kokoszu: Na plasterki. Dziś możemy sprawdzić pierwszą prezentację rozgrywki.

Na plasterki niczym w 2000 roku

Nie ma co ukrywać, że opublikowany materiał nie prezentuje się zbyt dobrze – chyba że odczuwacie bardzo silną nostalgię do gier wydanych w 2000 roku, również jeśli chodzi o ich estetykę. Fakt, iż jest to wczesna wersja (prealfa), niewiele zmienia.

Oprawa wizualna to oczywiście nie wszystko, niestety martwi więcej rzeczy. Animacje postaci, powolność i toporność poruszania się, manualne podnoszenie złota, archaiczny projekt interfejsu – możemy chyba zapomnieć o wygodach, do których byliśmy przyzwyczajani od lat. Nie nastraja to wszystko zbyt pozytywnie.

Kajko i Kokosz: Na plasterki – ogólne informacje

Premiera gry zaplanowana jest na 2023 rok, więc teoretycznie twórcy mają jeszcze czas na dopieszczenie swojego dzieła. Ostatecznie może to być produkcja warta poświęcenia kilku wieczorów. Tym bardziej, że oferować ma również tryb wspólnej zabawy. W Kajka i Kokosza: Na plasterki będziemy mogli zagrać samodzielnie lub z trójką innych graczy.

Zasady gry, jak podają twórcy, oparte zostały o „papierowy” system RPG Earthdawn. Dlatego też na prezentacji możemy zobaczyć rzuty kośćmi, które decydują o sukcesie wykonywanych akcji. Pozostałe elementy rozgrywki są typowe dla gatunku: nie zabraknie walki i zbierania łupów. Całość ukazana jest w rzucie izometrycznym.

Będziemy mogli wcielić się w różne postacie znane z komiksów: w Kokosza, Kajka, Mirmiła, woja Wita, Łamignata bądź Jagę. Oprócz tego możliwe będzie wybranie jednej z 15 specjalizacji. Mają to być m.in. wojownik, czarodziej, łucznik czy trubadur. Podczas rozwijania postaci będziemy mogli mieszać ich cechy i np. stworzyć wojownika z umiejętnościami czarodzieja.

Szczególny nacisk położono na fabułę, której napisaniem zajmuje się Maciej Kur, czyli autor nowych komiksowych przygód bohaterów i scenarzysta serialu Netfliksa.

Gra ma być dostępna na Steamie oraz na konsolach PlayStation 4/5, Xbox One i Xbox Series X|S. Czekacie?

E3 2021