Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 26 kwietnia 2018, 14:55

autor: Jiker

John Wick nie uniknie kłopotów w trzecim rozdziale sagi

Udostępniono oficjalne streszczenie fabuły trzeciego rozdziału przygód Johna Wicka. W filmie, którego premiera zaplanowana jest na maj przyszłego roku, były zabójca znów będzie miał nieliche kłopoty.

Podczas dobiegającego końca konwentu CinemaCon w Las Vegas wytwórnia Lionsgate ujawniła kilka szczegółów na temat fabuły trzeciego rozdziału opowieści o byłym zabójcy Johnie Wicku. Jednocześnie uczestnikom wydarzenia zaprezentowano prosty w wymowie, niezbyt efektowny plakat.

Deszcz kul znów spadnie na Johna Wicka. - John Wick nie uniknie kłopotów w trzecim rozdziale sagi - wiadomość - 2018-04-26
Deszcz kul znów spadnie na Johna Wicka.

Nowe informacje na temat fabuły filmu John Wick 3 udostępniono pod postacią oficjalnego streszczenia. Pełna jego treść brzmi następująco (uwaga: spoilery):

John Wick ucieka z dwóch powodów – za jego głowę wyznaczono niemałą nagrodę, poza tym złamał jedną z głównych zasad: pociągnął za spust na terenie hotelu Continental. Ofiara była członkiem Wysokiej Rady, a zarazem zleceniodawcą. Menedżer Continentala, Winston, dał mu godzinną karencję, nim spotka go „Excommunicado” – unieważnienie członkostwa, wiążące się z brakiem dostępu do usług i zerwaniem kontaktu z pozostałymi członkami. W tym czasie John spróbuje ewakuować się z Nowego Jorku, przy akompaniamencie świstu kul.

Warto zauważyć, że film jest obecnie kręcony (zdjęcia ruszyły 1 marca), a większość akcji rozegra się w Nowym Jorku, choć możemy również spodziewać się krótkich wycieczek do Hiszpanii i Rosji. Za kamerą trzeciego rozdziału stoi Chad Stahelski – współreżyser pierwszej i reżyser drugiej odsłony serii. Autorem scenariusza jest Derek Kolstad, pomysłodawca marki. W Johnie Wicku 3 zobaczymy Keanu Reevesa, powrócą także Cassian (w tej roli raper Common), Ares (Ruby Rose) i Bowery King (Laurence Fishburne). Głównego antagonistę trzeciego rozdziału zagra Hiroyuki Sanada. Film trafi do kin 17 maja 2019 roku.

Przypominamy, że trwają również prace nad serialem telewizyjnym The Continental, którego akcja rozegra się w znanym z filmów świecie (za scenariusz odpowiada Chris Collins, a premiera odbędzie się w sieci Starz). Odcinek pilotażowy wyreżyseruje Chad Stahelski, a Keanu Reeves zaliczy w nim cameo.

  1. Recenzja filmu John Wick 2 w serwisie Gameplay.pl
  2. Oficjalna strona filmu John Wick 2
  3. Oficjalna strona marki John Wick
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.