filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 stycznia 2023, 14:44

Reżyser Johna Wicka 4 podziwia talent Keanu Reevesa do wyczynów autem

Keanu Reeves ponoć zachwyci nas scenami walk samochodowych w Johnie Wicku 4. Reżyser filmu jest tak pewny pracy aktora, że rzuca innym wyzwanie.

Źródło fot. John Wick; Chad Stahelski i David Leitch; Monolith Films; 2014
i

We wszystkich filmach o Johnie Wicku widzowie mogą podziwiać różnorodne sceny walki. Bohater grany przez Keanu Reevesa sprawnie posługuje się pięściami, bronią, a nawet losowymi elementami otoczenia. Druga część serii pokazała, że nawet umiejętnie wykorzystane samochody mogą idealnie sprawdzić się w walce. Nowa, czwarta cześć serii ponownie ma to udowodnić.

Drugiego lutego do sprzedaży trafi najnowszy numer magazynu Total Film. Na stronach gazety znajdzie się wywiad z Keanu Reevesem, reżyserem Chadem Stahelskim oraz innymi członkami ekipy czwartej części przygód Wicka. Aktor wypowiedział się właśnie na temat samochodowych i kaskaderskiej jazdy (via Slashfilm).

Przenieśliśmy jazdę samochodem na wyższy poziom, co naprawdę mi się podoba. Są tam obroty o 180 stopni, o 270 stopni, drift... [To] było naprawdę fajne, mieć szansę uczyć się tych umiejętności, a także grać.

Reeves zaczął trenować dziewięć miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć, aby podszkolić swoje umiejętności samochodowe. Sceny były dostosowane, aby pokazać mocne strony oraz zdolności aktora. Chad Stahelski musi być naprawdę bardzo zachwycony wykonaną przez niego pracą, ponieważ odważył się na rzucenie pewnego wyzwania.

Wyzywam Cię, abyś znalazł kogokolwiek, dowolnego członka obsady w Hollywood – i uwzględniam wszystkie wielkie nazwiska – który potrafi prowadzić samochód lepiej niż Reeves. Rzucam rękawicę! Wiecie, kogo mam na myśli i założę się, że Keanu pokona ich wszystkich. Tyle czasu poświęciliśmy. Żadnych skoków ze spadochronem czy z budynków; takiego wyzwania nie rzucę, ale w pojeździe [Reeves] jest niesamowity. Poświęca czas nie tylko na planie — robi to także przed zdjęciami.

Wszystkie te słowa świadczą, że film naprawdę może zachwycić nas w tej materii. Niestety, na efekt będziemy musieli poczekać do 24 marca, to wtedy John Wick 4 zadebiutuje w kinach.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, gdzie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” – szerzej znanego jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom.

więcej