Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2018, 12:13

autor: Aquma

Jetpacki w końcu trafiły do Fortnite

Firma Epic poinformowała, że wraz z dzisiejszą aktualizacją zawartości 4.2 do Fortnite trafiły w końcu zapowiedziane w marcu plecaki odrzutowe. Niestety, są i złe wieści.

Jetpacki trafią do Fortnite z przeszło dwumiesięczną obsuwą. - Jetpacki w końcu trafiły do Fortnite - wiadomość - 2018-05-22
Jetpacki trafią do Fortnite z przeszło dwumiesięczną obsuwą.

Studio Epic Games poinformowało, że wraz z dzisiejszą aktualizacją zawartości 4.2 dla Fortnite, do gry trafiły w końcu jetpacki. Nowinka pierwotnie została zapowiedziana w marcu, jednak w związku z „nieoczekiwanym problemem”, premiera gadżetu musiała zostać przesunięta. Jak widać, obsuwa trwała blisko trzy miesiące, wygląda jednak na to, że programistom Epic udało się wreszcie znaleźć rozwiązanie.

Informacja o premierze jetpacków na oficjalnym Twitterze Fortnite.
Informacja o premierze jetpacków na oficjalnym Twitterze Fortnite.

Jetpacki trafiły do gry jako nowy przedmiot, co oznacza, że można ich używać w dotychczasowych trybach gry (a nie na przykład osobnym, zaprojektowanym właśnie z myślą o nich). Niestety, są i nieco gorsze wieści – plecaki odrzutowe będą dostępne tylko przez jakiś czas. Trudno powiedzieć, dlaczego studio Epic Games zdecydowało się na taki ruch. Może chodzi o to, by nowinka się nie przejadła, ale nie da się też wykluczyć, że firma obawia się, jak umiejętność latania wpłynie na równowagę rozgrywki. W każdym razie, jeśli marzycie o podbijaniu przestrzeni powietrznej Fortnite, zalecamy nie zwlekać z instalowaniem aktualizacji.

Patch wprowadził także dwa tryby okresowe: Na bogato 2.0 (w ramach którego wszystkie bronie są legendarne) oraz Bliskie starcia (pozwala walczyć z wykorzystaniem strzelb i plecaków odrzutowych). W trybie Ratowania świata udostępniono nową bohaterkę – Archeolog Jess – którą można nabyć w sklepie wewnątrz gry.

Przypominamy, że w Fortnite możemy grać za darmo na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Produkcja jest dostępna od lipca zeszłego roku, w polskiej wersji językowej. W kwietniu 2018 r. (po kilku tygodniach wczesnego dostępu) tryb battle royale gry trafił także na urządzenia z systemem iOS, zaś w lecie należy się spodziewać jego premiery na Androidzie. Fortnite jest regularnie aktualizowany – w ramach niedawnego patcha m.in. poprawiono lokalizację dźwięków i dodano… jabłka. Gra cieszy się sporą popularnością, a Epic Games nie zamierza rezygnować z jej wspierania. Jednym z przejawów tego wsparcia może być 100 mln dolarów, które firma planuje wydać na nagrody w turniejach Fortnite w sezonie 2018/2019.

  1. Fortnite Battle Royale kontra PUBG – czym różnią się obie te gry?
  2. Fortnite – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.