Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 kwietnia 2022, 09:32

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

James Gunn broni Chrisa Pratta, którego atakują na Twitterze

James Gunn staje w obronie Chrisa Pratta. Reżyser odpowiada użytkownikom Twittera, którzy chcą zwolnienia Pratta z MCU.

Źródło: YouTube/Strażnicy Galaktyki

Reżyser James Gunn stanął w obronie Chrisa Pratta przed internautami, którzy sugerowali, że odtwórca roli Star-Lorda w Strażnikach Galaktyki powinien zostać zastąpiony kimś nowym. Tweet, który zdobył ponad 208 000 polubień, przedstawia porównanie Chrisa Pratta i Patricka Wilsona wraz z podpisem:

Marvel. Wysłuchaj mnie. Po prostu… zastąp go.

James Gunn broni Chrisa Pratta, którego atakują na Twitterze - ilustracja #1
„Źródło: Twitter/ meghan 2.0”

Ludzie zareagowali na ten wpis, ale reżyser Strażników Galaktyki szybko uciszył użytkowników Twittera, odpowiadając:

Za co? Z powodu waszych zmyślonych, całkowicie nieprawdziwych przekonań na jego temat? Za to, że ktoś inny powiedział Ci coś o nim, a co nie jest prawdą? Chris Pratt nie mógłby zostać zastąpiony w roli Star-Lorda, ale gdyby tak się stało, wszyscy poszlibyśmy razem z nim.

Na tym dyskusja się nie skończyła. Jedna z osób dalej kwestionowała odpowiedź Jamesa, wspominając o homofobii w kościele, do którego należy Pratt. Reżyser odpowiedział następująco:

Nie jest. Znam kościół, do którego obecnie chodzi. A Ty? (Odpowiedź brzmi: nie znasz, ale słyszałeś od kogoś, kto słyszał od kogoś, kto słyszał od kogoś, kto słyszał od kogoś, gdzie chodzi do kościoła, więc zdecydowałeś: „Tak, dobrze, uwierzę w tę straszną rzecz, którą usłyszałem w internecie o tej sławnej osobie!”).

James Gunn broni Chrisa Pratta, którego atakują na Twitterze - ilustracja #2
„Źródło: Twitter/ James Gunn”

Fani od dawna zarzucają Chrisowi, że jest związany z kościołem, który zagraża prawom osób LGBTQ+, ale Pratt temu zaprzeczył. W lutym 2019 roku wydał oświadczenie na temat swojego kościoła po komentarzu Elliota Page'a. Podczas trasy prasowej dotyczącej filmu Lego Movie 2 w lutym 2019 roku, Chris rozmawiał ze Stevenem Colbertem o 21-dniowym poście, w którym wziął udział za pośrednictwem kościoła Hillsong.

Ostatnio zasugerowano, że należę do kościoła, który nienawidzi pewnej grupy ludzi i jest niesławnie anty-LGBTQ. Nic bardziej mylnego. Chodzę do kościoła, który otwiera swoje drzwi dla absolutnie wszystkich. Pomimo tego, co Biblia mówi o rozwodach, moja wspólnota kościelna była przy mnie na każdym kroku, nigdy mnie nie osądzając, tylko towarzysząc mi w mojej drodze. Ogromnie mi pomogli, oferując miłość i wsparcie. Widziałem, jak robili to dla innych przy niezliczonych okazjach, niezależnie od orientacji seksualnej, rasy czy płci.

Od czasu tej wypowiedzi Chris nadal znajduje się pod ostrzałem internautów.

Film Strażnicy Galaktyki 3 jest obecnie w fazie produkcji, a data premiery została wyznaczona na 5 maja 2023 roku.